На сайті 42 гостей та відсутні користувачі

Жителю міста ЖИТЕЛЮ МІСТА Правова приймальня Пілотний проект – ШЛЮБ ЗА ОДНУ ДОБУ!

Пілотний проект – ШЛЮБ ЗА ОДНУ ДОБУ!

Створено: Вівторок, 09 серпня 2016, 21:16
Перегляди: 829
Поділитися

 

     З метою апробації європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, спрямованих на створення сприятливих умов для отримання фізичними особами адміністративних послуг у зазначеній сфері, та забезпечення реалізації гарантованого державою права на шлюб, зокрема для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, Міністерство юстиції реалізує пілотний проект щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем (далі — пілотний проект) у  містах Києві, Львові, Одесі, Херсоні, Маріуполі та Сєвєродонецьку.

Необхідно зазначити, що  під час реалізації пілотного проекту, послуга з організації проведення державної реєстрації шлюбу, за обраним заявниками місцем та у визначені ними строки надається суб’єктом господарювання — юридичною особою публічного права, а не відділом державної реєстрації актів цивільного стану!

Надання послуг з організації проведення державної реєстрації шлюбу здійснюється організатором державної реєстрації шлюбу на підставі договору, укладеного у письмовій формі із заявниками, згідно з примірним договором, рекомендованим Міністерством юстиції.

Організатор державної реєстрації шлюбу забезпечує подання заяви на проведення державної реєстрації шлюбу за формою, встановленою Міністерством юстиції, особисто або шляхом надіслання такої заявки на адресу електронної пошти одного з відділів ДРАЦС, які є учасниками пілотного проекту, до якої додаються копія договору про надання послуг з організації проведення державної реєстрації шлюбу, а також документи про сплату державного мита та платних послуг, що надаються відділом державної реєстрації актів цивільного стану.

Уповноважений працівник відділу ДРАЦС, після проведення перевірки відомостей про заявників, зазначених у договорі про надання послуг з організації проведення державної реєстрації шлюбу, складає заяву про державну реєстрацію шлюбу та забезпечує проведення такої реєстрації у місці та у час, зазначені в заявці організатора державної реєстрації шлюбу;

Державна реєстрація шлюбу проводиться уповноваженим працівником відділу ДРАЦС у приміщенні організатора державної реєстрації шлюбу після підписання заявниками заяви про державну реєстрацію шлюбу шляхом складення актового запису про шлюб без використання Державного реєстру актів цивільного стану громадян та видачі заявникам свідоцтва про шлюб.

Міністерство юстиції розпочало реалізацію пілотного проекту з Сєвєродонецька,  Одеси і  Маріуполя,  з 14 серпня у проект стартує у Києві та 19 серпня  у місті Львові.

Додатково інформуємо, що вартість «Шлюбу за добу» у робочі дні коштує у межах 2 300 грн. у робочі дні,  а у вихідні дні,  понад  3 500 грн. (Інформація про вартість взята з Інтернет-видань).

Через три місяці після завершення реалізації цього проекту, Міністерством юстиції, проаналізувавши його популярність, буде прийнято рішення про доцільність внесення відповідних змін до законодавства у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

         Шановні наречені , ще раз хочемо наголосити, що цей пілотний проект не реалізується у місті Нововолинську! 

Начальник Нововолинського міського

відділу ДРАЦС ГТУЮ у Волинській області                                Л.В. Савік