На сайті один гість та відсутні користувачі

Правова допомога Інформування для учасників АТО та ООС в рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції Я маю право. #ПраваЗахисників #ВетеранеЗнайСвоїПрава

Створено: П'ятниця, 18 жовтня 2019, 13:53

Земельне законодавство

1.Отримання учасником бойових дій земельної ділянки, умови, перелік необхідних документів. В яких випадках відмова у наданні земельної ділянки є незаконною?

Учасники бойових дій мають право на першочергове відведення земельних ділянок для:

- Особистого селянського господарства - до 2 га.

- Ведення садівництва - до 0,12 га.

- Будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд:

$1·        у селах - до 0, 25 га

$1·        селищах - до 0,15 га

$1·        містах - до 0,1 га.

- Індивідуального дачного будівництва - до 0,1 га.

- Будівництва гаражів - до 0,01 га.

Скористатися правом на відведення земельної ділянки можна один раз за кожним видом діяльності.

Як отримати земельну ділянку?

1. Оберіть земельну ділянку.

2. Оберіть з ділянок, позначених білим кольором на сторінці http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta .

3. Перевірте, чи земельна ділянка вільна - зверніться до територіальних управлінь Держгеокадастру або до сільської, селищної, міської ради за місцем розташуванням ділянки.

4. Отримайте дозвіл на виділення земельної ділянки.

5. Підготуйте документи:

- клопотання довільної форми із зазначенням цільового призначення земельної ділянки та орієнтовних розмірів графічні матеріали із зазначенням місця розташування земельної ділянки;

- погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб};

- копію посвідчення УБД/ копія довідки про участь в АТО/ витяг з наказу;

- копію паспорта;

- копію ідентифікаційного номера.

6. Зверніться із документами до уповноваженого органу:

- з земель комунальної власності - до сільських, селищних, міських рад;

- з земель державної власності - до районних держадміністрацій;

- сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування - до територіальних органів Держгеокадастру.

7. Розробіть та погодьте проект землеустрою.

- Оберіть землевпорядну організацію.

- Укладіть із організацією договір про розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Строк виготовлення проекту - до 6 місяців.

- Погодьте проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки:

місцевим управлінням Держгеокадастру;

місцевим відділом архітектури та містобудування;

іншими організаціями (органи лісгоспу, водгоспу, охорони культурної спадщини, екології) в окремих індивідуальних випадках.

Висновок про погодження додається до проекту землеустрою.

8. Оформіть права на земельну ділянку.

- Зареєструйте земельну ділянку в Державному земельному кадастрі, отримайте кадастровий номер.

- Отримайте рішення органу, який передає у власність земельну ділянку, про передачу обраної ділянки у власність:

комунальної власності - до сільської, селищної, міської ради;

державної власності – районної адміністрації;

сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування - територіальних органів Держгеокадастру.

- Зареєструйте право власності на земельну ділянку у державного реєстратора прав або нотаріуса.

$12.                Чи можливо отримати грошову компенсацію замість отримання земельної ділянки (під садівництво, під будівництво і т.д.), яку маємо отримати у законному порядку, але чомусь її (землі) немає?

Наразі в Україні на законодавчому рівні відсутній механізм отримання грошової компенсації замість виділення земельної ділянки, якщо таке виділення неможливе у зв’язку з відсутністю вільних земельних ділянок у обраному вами регіоні.

Однак на регіональному рівні в деяких містах України (м. Київ, Харків, Тернопіль, Львів, Миколаїв та інші) місцевими радами були прийняті рішення про можливість грошової компенсації бійцям АТО/ООС та сім’ям загиблих бійців у разі неможливості виділити земельну ділянку для індивідуального житлового будівництва із земель комунальної власності.

Процедура виплати грошової компенсації та її розмір відрізняється в кожному окремому випадку. Тому радимо звертатися до вашої міської ради та дізнаватися про можливість такої грошової компенсації.

Також Земельним кодексом України визначено вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а саме невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Відмова у наданні дозволу у всіх інших випадках вважається незаконною.