На сайті 48 гостей та відсутні користувачі

Правова допомога Інформування для учасників АТО та ООС в рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції Я маю право. #ПраваЗахисників #ВетеранеЗнайСвоїПрава

Інформування для учасників АТО та ООС в рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції Я маю право. #ПраваЗахисників #ВетеранеЗнайСвоїПрава

Створено: П'ятниця, 18 жовтня 2019, 13:50
Перегляди: 25
Поділитися

Пільги та компенсації

 

 1.Чому при перерахунку пенсії військовослужбовцям звільненим до 2018 року не нараховується додаткові виплати які вони отримали під час служби (премії, надбавки за класність, роботу з документами що містять гриф секретності)?

Перерахунок пенсій для військовослужбовців які звільнились зі служби та яким була призначена пенсія до 1 березня 2018 року відбувається з урахуванням наступних нормативно-правових актів: Закону України від 09 квітня 1992 року N 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 № 103, Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.


Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" перерахунок пенсії військовослужбовцям здійснюється із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Отже, відповідно до діючого законодавства при перерахунку пенсій військовослужбовцям, пенсія яким була призначена до 1 березня 2018 року органи Пенсійного фонду не можуть враховувати інші складові грошового забезпечення, ніж оклад за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

 

2.Чому з усіх видів грошового забезпечення військовослужбовців утримується податок доходів фізичних осіб?

Платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізичні особи - резиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні (п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу).

Дохід з джерелом його походження в Україні — це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно, доходи у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов трудового та цивільно-правового договору (пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Виплата грошового забезпечення військовослужбовцям передбачено Законом України «Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей», а також підзаконними нормативними актами, якими, зокрема, є Постанова Кабінету Міністрів №704, яка вступила в свою дію з 1 березня 2018 року, а також Наказ Міністра оборони №260 від 07.06.2018 року.

Грошове забезпечення включає:

- щомісячні основні види грошового забезпечення (посадовий оклад; оклад за військовим званням;

- надбавка за вислугу років);

- щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу; надбавки; доплати;

- премія;

- одноразові додаткові види грошового забезпечення (винагороди; допомоги).

За загальним правилом, грошове забезпечення військослужбовців оподатковується податком на дохід фізичних осіб (18%) та військовим збором (1,5%). Однак, тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції.

 

3.Приватбанк, кредитні компанії «Швидко гроші», «Манівео» автоматично стягують кошти за користування кредитом, не враховуючи наявність довідки військової частини, що особа є військовослужбовцем.

 

Відповідно до ч. 15 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особа-ми, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду в постанові від 30 травня 2018 року погодився з тим, що військовослужбовець згідно названих вище норм закону не має сплачувати будь які штрафи та проценти за користування кредитними коштами. В такій ситуації нарахування пені за користування кредитними коштами вважається порушенням ваших прав.

Якщо банк або кредитна компанія порушили ваші права та стягнули кошти за користування кредитом під час вашого перебування на військовій службі – звертайтеся до органів системи безоплатної правової допомоги для отримання правової допомоги та відновлення ваших прав.

Телефон Єдиного контакт-центру системи БПД 0800 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України)