На сайті 67 гостей та відсутні користувачі

Правова допомога Інформування для учасників АТО та ООС в рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції Я маю право. #ПраваЗахисників #ВетеранеЗнайСвоїПрава

Інформування для учасників АТО та ООС в рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції Я маю право. #ПраваЗахисників #ВетеранеЗнайСвоїПрава

Створено: Четвер, 17 жовтня 2019, 17:21
Перегляди: 18
Поділитися

 

Житлове законодавство

1.Чи є обов’язковою умовою реєстрація місця проживання за військовою частиною для отримання коштів за піднайм житла?

Військовослужбовці та члени їх сімей до одержання ними жилого приміщення для постійного проживання мають право зареєструватися у військовій частині за її місцезнаходженням.

Військовослужбовці та члени їх сімей у разі забезпечення службовими жилими приміщеннями реєструють своє місце проживання за адресою розташування цього житла.

Якщо за певних життєвих обставин військовослужбовець може не мати можливості зареєструвати місце проживання у військовій частині, органи державної влади не мають повноважень змушувати реєструвати місце проживання за адресою реєстрації військової частини для реалізації права на отримання службового житлового приміщення або компенсації за піднайом (найом) житлового приміщення.

2.Чи можливо внести зміни в порядок забезпечення житлом для постійного проживання для військовослужбовців (військових запасу або у відставці), які вже його отримали та бажають повернути його в фонд Міністерства оборони України з метою отримання грошової компенсації за належне житлове приміщення? Таким чином можливо збільшити вільний житловий фонд військових містечок (гарнізонів).

Відповідно до п. 2 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, у разі відсутності можливості розміщення військовослужбовців у спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини,     гуртожитках     (сімейних     гуртожитках)     для військовослужбовців офіцерського складу, в тому числі для тих, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військовослужбовців   рядового,   сержантського   і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, та членів їх сімей військова   частина   орендує   житло   або   за бажанням військовослужбовця виплачує йому грошову компенсацію за піднайом (найом)   житлового   приміщення. Наразі передбачена лише така підстава для виплати грошової компенсації – за неможливість забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житлом.

Також п. 5Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями передбачено право військовослужбовців здати отримане за рахунок Міноборони постійне житло або рівнозначне житло, яке відповідає санітарно-технічним вимогам, у населених пунктах, регіонах, в яких воно було отримане, та за умови потреби Міноборони в такому житлі із подальшим правом на забезпечення житлом від Міноборони у встановленому законодавством порядку.