На сайті 38 гостей та відсутні користувачі

Правова допомога Інформування для учасників АТО та ООС в рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції Я маю право. #ПраваЗахисників #ВетеранеЗнайСвоїПрава

Інформування для учасників АТО та ООС в рамках Загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції Я маю право. #ПраваЗахисників #ВетеранеЗнайСвоїПрава

Створено: Четвер, 17 жовтня 2019, 17:19
Перегляди: 26
Поділитися

 

Сімейне законодавство

 

 1.Шлюб за добу для військовослужбовців. Чи є пільги для учасників АТО ООС?

У липні 2016 року відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.07.2019 року №502-р запроваджено пілотний проект щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем.

Зазначеним проектом було передбачено спрощену процедуру реєстрації шлюбу та забезпечено реалізацію гарантованого державою права на шлюб, зокрема для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб, шляхом надання парі можливості зареєструвати шлюб у визначені ними строки та бажаний час за обраним ними місцем.

Послуга з організації проведення державної реєстрації шлюбу за обраним заявниками місцем у визначені ними строки надається суб’єктом господарювання – особою публічного права, клопотання якого про спроможність надання такої послуги задоволено відповідним територіальним органом Міністерства юстиції.

Надання послуг з організації проведення державної реєстрації шлюбу здійснюється організатором державної реєстрації шлюбу на підставі договору, укладеного у письмовій формі із заявниками.

Для того, щоб скористатися сервісом з реєстрації шлюбу у скорочені строки, нареченим необхідно зробити три простих кроки:

1. обрати дату та час для проведення державної реєстрації;

2. звернутись до організатора державної реєстрації шлюбу;

3. укласти цивільно-правовий договір про надання послуги.

Державна реєстрація шлюбу проводиться уповноваженим працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану у приміщенні організатора реєстрації шлюбу у строк, визначений заявниками, у тому числі в день подання відповідної заяви.

При цьому варто зазначити, що при наданні такої послуги відділами ДРАЦС Чернігівської області з учасників АТО плата не стягується.

 2.Згідно Сімейного Кодексу цивільний шлюб наділяє подружжя всіма правами і обов’язками, що й зареєстрований. Однак, якщо у цивільної дружини дитина від першого шлюбу то чи може цивільний чоловік маючи статус учасника бойових дій отримувати путівки для направлення на оздоровлення цієї дитини, за умови, що він її не всиновлював? Які документи потрібні?

Наказом Міністерства охорони здоров’я «Про направлення дітей на санаторно-курортне лікування в санаторно-курортні заклади (крім туберкульозного профілю)» визначено, що заяву на отримання путівки для направлення на оздоровлення дитини подають батьки (опікуни за наявності документів, які підтверджують їх статус).

Згідно Розділу 5 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» учасниками процесу оздоровлення та відпочинку дітей є, зокрема, батьки та особи, що їх заміняють (тобто законні представники).

Також, у Цивільному кодексу України, у статті 242, визначено, хто може бути законним представником дитини. Це - батьки (усиновлювачі), а також опікуни.

Зареєстрований шлюб не наділяє автоматично цивільного чоловіка статусом законного представника дитини від першого шлюбу. Як і не наділяє таким статусом і цивільний шлюб.

Принагідно повідомляємо, що документами, необхідними для отримання такої путівки, є:

- заява батьків (опікунів за наявності документів, які підтверджують їх статус);

- довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування з рекомендацією про профіль санаторно-курортного закладу та пору року (форма - 070/о)

- виписка з історії розвитку дитини (форма 112/о), медичної карти амбулаторного хворого (форма 025/о, для юнаків - форма 025-1/о) або з медичної карти стаціонарного хворого (форма 003/о).