На сайті 26 гостей та відсутні користувачі

Правова допомога Як поїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків

Як поїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків

Створено: Середа, 29 травня 2019, 09:26
Перегляди: 130
Поділитися

Друзі, нагадуємо Вам як поїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків

 

I - Якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у спілкуванні з дитиною — така дитина може виїхати за кордон на строк до 1 місяця.
ЩО ПОТРІБНО? - надіслати другому з батьків рекомендованого листа про державу прямування, мету та тривалість поїздки; - на кордоні пред’явити копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення місця проживання дитини.
Важливо — повернутись в Україну з дитиною потрібно у строк до 1 місяця з дати виїзду.
Пам’ятай — за умисне порушення строків перебування передбачена адміністративна відповідальність — це штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

II - Якщо ж твоїй дитині заборгували зі сплатою аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою — можна виїхати з дитиною на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.
Для цього потрібно: - отримати довідку про наявність у другого із батьків заборгованості по сплаті аліментів у державного чи приватного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів; - на кордоні пред’явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості та документ, що підтверджує інвалідність або тяжку хворобу дитини; - повернутись в Україну з дитиною.

III - Якщо аліменти сплачуються вчасно, то потрібно: - написати рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон; - якщо протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа згоду не надали — подати до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон без згоди другого з батьків; - на кордоні пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.

Важливо - повернутись в Україну потрібно з дитиною у строк, передбачений згодою чи рішенням суду.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області – Валентин Кухарик