Про місто НОВИНИ МІСТА До уваги споживачів та мешканців міста !

До уваги споживачів та мешканців міста !

Створено: Четвер, 16 січня 2020, 15:02

1d199d462017bbd5dcb9d16235a6c9e3 XL

Стихійна торгівля продуктами харчування – загроза епідемічному добробуту населення. У жодній європейській державі не можна побачити вуличних продавців харчовими продуктами на тротуарах чи в інших не облаштованих для цього місцях. Активно торгують харчовими продуктами, їжею швидкого приготування без належного контролю зі самочинно встановлених точок продажу кмітливі мешканці міста та прилеглих сіл, утворюючи цілі осередки незаконної торгівлі.

Втім, так продавати харчові продукти – це правопорушення. Наголошуємо, що відповідно до статті 160 Кодексу України про адміністративні порушення торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від 1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією предметів торгівлі. А статтею 164 цього Кодексу передбачено відповідальність за порушення порядку провадження господарської діяльності у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією продукції чи без такої.

Купуючи продукти харчування на вулиці, покупець бере відповідальність на себе, при цьому він повинен усвідомлювати всі ризики для здоров’я. Контроль за незаконною торгівлею держава не здійснює, якість і свіжість продуктів на стихійних ринках ніхто не перевіряє.

Єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів, – це ринок. Саме там знаходиться державна лабораторія ветсанекспертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надає продавцю висновок установленої форми про те, що даний продукт придатний до вживання.

Якщо, наприклад, взяти молоко та молочні продукти, то продавці повинні щодня надавати їх на перевірку. І при цьому власник корови повинен мати ветеринарну довідку про стан здоров’я тварини, від якої отримано молоко, і де вказано, чи досліджувалась вона на мастит, лейкоз та бруцельоз – хвороби, які можуть передаватись і людям. Якщо це реалізатор, то в нього має бути санітарна книжка із записами про обов’язкові медичні огляди. Також не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і не завжди мають відоме походження – іноді їх збирають на смітниках.

Такі вимоги до торгівлі даними продуктами пов’язані з їх небезпечністю для здоров’я у випадку неналежного зберігання цього товару, отримання молока від хворої худоби, купування його у нездорового продавця.

Стихійна торгівля – потенційна небезпека для споживача. Продукти харчування, які безконтрольно реалізують несумлінні підприємці, приватні особи з рук, не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином. Отже, їх споживання може спричинити небезпечні гострі кишкові інфекції. Позиватися ж до суду за шкоду, заподіяну здоров’ю, підстав не буде – відповідача немає. Найефективніший спосіб боротьби зі стихійною торгівлею – не купувати продуктів харчування у невстановлених місцях.

Відділ торгівлі, побуту та захисту прав споживачів міськвиконкому.

Фото з відкритих джерел.

logo AUC