Про місто НОВИНИ МІСТА Про нарахування платежів

Про нарахування платежів

Створено: Понеділок, 21 жовтня 2019, 09:42

66948 600x450

Зважаючи на окремі аспекти практичної реалізації вимог Законів України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон №2189) та від 22.06.2017 № 2119-VIII «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі – Закон № 2119), а також враховуючи зміни, які відбулися у системі соціального захисту населення у зв’язку із виплатою пільг і субсидій, наданих на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, Міністерство розвитку громад та територій України повідомляє, що згідно з вимогами Закону № 2189, співвласникам багатоквартирних будинків надано право вибору моделі організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг та, відповідно, вибору виду договору про надання комунальних послуг (крім послуг з постачання електричної енергії та природного газу).

При цьому встановлено, що у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин, визначених частиною першою статті 14 Закону, та/або не дійдуть згоди з виконавцем про розмір плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують постачання відповідної комунальної послуги, між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником укладатиметься індивідуальний договір про надання комунальної послуги з особливостями, визначеними частиною сьомою статті 14 Закону.

Згідно із цим Законом, у разі укладення індивідуального договору про надання комунальної послуги у багатоквартирному будинку (укладається між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником багатоквартирного будинку) споживачем окрім плати за комунальну послугу сплачуватиметься виконавцю комунальних послуг (з постачання теплової енергії, з постачання гарячої води, з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, з поводження з побутовими відходами) плата за абонентське обслуговування.

Крім того, Законом №2119 передбачено, що споживачами комунальних послуг та власниками (співвласникам) приміщень, обладнаних індивідуальними системи опалення та/або гарячого водопостачання, сплачуються внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Пунктом 4Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2119 передбачено, що при відшкодуванні витрат оператора зовнішніх інженерних мереж, пов’язаних із встановленням, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку споживачам комунальних послуг та власникам (співвласникам) приміщень, обладнаних індивідуальними системи опалення та/або гарячого водопостачання, у відповідній будівлі, які сплачують внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, надаються пільги та субсидії.

Враховуючи вимоги законодавства, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 24.10.2018 № 876 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409», якою передбачено надання пільг та субсидій на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та теплової енергії, а також надання субсидій на оплату абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

Разом з тим, на виконання вимог частини третьої статті 11 Закону № 2189, якою передбачено, що пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються споживачу в грошовій формі, Кабінетом Міністрів України було прийнято постанови: від 27 грудня 2018 р. № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» (постанова набрала чинності з 1 січня 2019 р.,
крім пункту 3 змін, затверджених цією постановою, який набрав чинності з 1 травня 2019 року);

від 6 лютого 2019 р. № 62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (постанова застосовується з 1 лютого 2019 року); від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (постанова застосовується з 1 травня 2019 р., крім пунктів 1 і 3 постанови та пунктів 3, 4, 6 змін, затверджених постановою, які застосовуються з 1 жовтня 2019 року).

Зазначеними постановами Уряду запроваджено новий механізм надання пільг та субсидій у грошовій формі.

За новим механізмом пільги та субсидії розраховуватимуться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, а не виконавцями послуг.

Тому, у разі нарахування споживачам комунальних послуг та власникам (співвласникам) приміщень, обладнаних індивідуальними системи опалення та/або гарячого водопостачання внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (за умови їх встановлення органами місцевого самоврядування), а також при нарахуванні плати за абонентське обслуговування споживачам комунальних послуг, з якими буде укладено індивідуальні договори у багатоквартирних будинках, підприємства, що надають комунальні послуги (виконавці комунальних послуг) мають своєчасно надавати органам соціального захисту населення, крім відомостей про розмір платежів за комунальні послуги, відомості про розмір внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (встановлених органом місцевого самоврядування для відповідних будівель) та розмір плати за абонентське обслуговування з метою забезпечення соціального захисту відповідних категорій громадян.

logo AUC