На сайті 19 гостей та відсутні користувачі

Про місто НОВИНИ МІСТА Нововолинськ відвідала голова Волинської обласної ради Ірина Вахович

president1    kabmin1    verhovna-rada1

Нововолинськ відвідала голова Волинської обласної ради Ірина Вахович

Створено: Середа, 16 жовтня 2019, 19:30
Перегляди: 201
Поділитися

IMG 3484b

Шістнадцятого жовтня вперше з робочим візитом у Нововолинcьку побувала голова обласної ради Ірина Вахович. У супроводі міського голови Віктора Сапожнікова, його першого заступника, секретаря міської ради Андрія Сторонського, депутатів обласної ради Алли Лісової та Валерія Курстака вона відвідала ряд підприємств та ознайомилася із соціальною інфраструктурою міста.

Виробний потенціал Нововолинська складають майже чотири десятки підприємств, чимало з яких працюють з іноземними інвестиціями. Тож знайомство розпочалося з відвідин однієї з найбільших - ТОВ «Кроноспан УА», яке успішно функціонує вже більше десяти років. З того часу група Kronospan, яка має понад 40 підприємств у різних куточках світу, на розвиток і будівництво уже вклала понад 370 мільйонів євро. Підприємство виготовляє такі основні види продукції як шліфовані та ламіновані ДСП та стільниці.

Начальник виробництва Віктор Гаврилюк провів екскурсію виробничими цехами, під час якої гості змогли переконатися в ефективній та успішній роботі сучасного підприємства. Завдяки його діяльності сотні жителів міста мають постійну роботу. Державна, як і місцева казна, поповнюються коштами, що надходять у вигляді податків. Для прикладу: тільки за перше півріччя цього року їх сплачено на суму понад 421 млн грн. На нових виробничих площах активно ведуться роботи з монтування нової лінії, де невдовзі виготовлятимуть орієнтовно-стружкову плиту. Її широко використовують у будівельній галузі.

Поряд з «Кроноспан УА» розгорнуло виробництво ще одне потужне промислове підприємство – ТзОВ "БРВ-Україна". Його директор, депутат Нововолинської міської ради Олександр Гоцка таким сусідством задоволений, адже для виготовлення меблів використовують плити Кроноспану. Підприємство систематично розширює асортимент своїх виробів та нарощує об'єми продукції. Вона експортується у більш як 20 країн світу, хоча майже половину реалізовують безпосередньо в Україні. Тут працює понад 450 чоловік.

IMG 3521

- Проектно-планові роботи з початку заснування підприємства тривали понад півтора року, - розповідав Олександ Гоцка. – Але за цим не шкодуємо, бо порівняно невелика територія гарно спланована. А ще вдалося досягти великої потужності виробництва, що, безперечно, приносить прибутки нам, а, відтак, немалі відрахування до бюджету міста на його подальший розвиток. Устаткування у нас переважно німецьке, високоякісне.


На території підприємства збудована сучасна котельня, яку змонтували майстри з Данії. Для опалення усіх площ використовують відходи виробництва.

- Залучення іноземних інвестицій та розвиток промисловості - правильна стратегія керівництва міста, що дає хороші робочі місця із високою заробітною платою,– відзначила Ірина Вахович. - Для Нововолинська, який знаходиться на межі кордонів, – це можливість для подальшого розвитку.

Голова Волинського краю побувала у Нововолинській центральній міській лікарні. Головний лікар цього закладу Віктор Мороз із задоволенням демонстрував не так давно облаштовані за кошти міського бюджету дві ургентні операційні. Зроблено тут гарний ремонт допоміжних приміщень уже за власні надходження. Велика підмога медикам у роботі – новенький комп’ютерний томограф. За кошти Світового банку придбано сучасний автоматичний біохімічний аналізатор, за його допомогою тепер тут можна робити понад 50 видів різних аналізів. Гості оглянули відділення гемодіалізу, де отримують медичну допомогу 26 пацієнтів, з них 12 нововолинців. Також відвідали реанімаційне, пологове відділення. Побували у головній амбулаторії Центру первинної медико-санітарної допомоги, де головний лікар цього закладу Ольга Попіка ознайомила з умовами, в яких тепер працюють медпрацівники і що створено для зручності хворих.

IMG 3580

Було про що розповісти директору Нововолинського ліцею № 1 Сергію Морозу, адже школа очолила рейтинг загальноосвітніх закладів Волині за підсумками ЗНО 2019 року. А в цілому, навчальний заклад увійшов у сотню кращих в Україні.


Директор спеціальної школи № 9 Тетяна Кантор, де також побувала голова обласної ради, розповіла про непрості будні. До речі, тут навчаються 170 особливих діток не лише з Нововолинська, але й сусідніх міст, райцентрів та сіл.

Ірина Вахович наголосила на важливій функції цього освітнього закладу та повідомила, що розглядається пропозиція стосовно можливості співфінансування цієї установи за кошти міського та обласного бюджетів.

Ірина Михайлівна з приємністю відзначила, що комплексний системний підхід до розвитку міста відчувається на кожному кроці. І підтвердженням цього стали її оглядини спортивних об’єктів.

На завершення візиту відвідали шахту № 10 «Нововолинська». Там відбулася зустріч з керівниками вугледобувних підприємств та представниками гірничих профспілкових організацій. Предметом розмови стали проблеми шахтарської галузі.

Директор Державного підприємства "Передпускова дирекція Шахти №10 "Нововолинська" Григорій Бар з гіркотою констатував, що шахта, яка має величезні запаси і на якій протягом 40 років могли б видобувати якісне вугілля, зводиться вже три десятки літ. Нинішнього року у плані будівництва не зроблено жодного кроку. Не видно й надалі шляхів завершення цього об’єкту, бо поки що в проекті державного бюджету на наступний рік не закладено жодної копійки.

IMG 3715

До слова, готовність першої черги до запуску становить більше 80 відсотків. На будівництво шахти №10 «Нововолинська» вже витратили 1,5 млрд грн, а щоб її добудувати, необхідно ще 2,5 млрд  грн.

Тривожить той факт, що й надалі зростає і не виплачується заборгована заробітна плата, яка зараз складає 65 мільйонів гривень. Крім того, підприємства боргують за комуналку, у тому числі за електроенергію, близько 1 млрд. грн. Блокується поставка палива з ДП «Волиньвугілля», якого накопичилося близько 14 тис тонн. Згідно із попередньою домовленістю його повинне забрати ПАТ «Центренерго».

Як зазначила Ірина Вахович, проблеми вугільної галузі потребують активізації зусиль усіх гілок влади. Вона пообіцяла систематизувати усю інформацію щодо стану волинських копалень і донести її через волинських депутатів до керівництва держави.

-Вузол проблем, про які чула раніше і сьогодні прозвучав ще з більшою гостротою, занадто затягнувся, - зазначила Ірина Михайлівна. - Вирішити його на рівні області неможливо. Порожніх обіцянок також давати не хочу. Єдине, що зробимо найближчим часом, - ще раз поставимо це питання перед депутатами Верховної Ради від Волині.

Відповідне звернення до керівництва держави обранці Волинської обласної ради розглядатимуть на черговій сесії 24 жовтня.

-Ми показали наші можливості, наші перспективи та проблеми. Сподіваємося на підтримку голови обласної ради, на те, що проблеми вугільників будуть почуті, - сказав на завершення зустрічі міський голова Віктор Сапожніков.

Ірина Вахович залишилася задоволеною побаченим і зазначила, що Нововолинськ – потужне промислове місто, яке гармонійно та динамічно розвивається. На її думку, при об’єднанні районів Нововолинськ може претендувати бути одним із центрів, бо вже є потужні підприємства європейського зразка, хороша інфраструктура. Хоча остаточне рішення буде прийматися у Києві.

 Більше фото https://www.facebook.com/novovolynskmvk

Відділ з питань внутрішньої політики,

взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю.

Анонс

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

img-accessable-drugs-logo-1

petition

pet2

1595

 logo AUC

  5b2282ac5dfc6366790058

vlada

5 1

volynrada

3456789

calculation

12 copy copy copy copy

DV-001

tmg

240233 copy

X7-Energoefektyvnist-001

Grom-Dumka-0011

від 

kordonynet