Про місто НОВИНИ МІСТА Триває утеплення школи №7

Триває утеплення школи №7

Створено: П'ятниця, 13 вересня 2019, 13:50

Із 2015 року Нововолинськ реалізує проект «Перший крок для переходу на використання відновних джерел енергії у м. Нововолинську» . Це один з найбільших європейських грантів і перший успіх нашого міста в залученні значного обсягу коштів. Варто зазначити, що загальна вартість проекту становить майже 1,3 млн. євро.

12 вересня відбувся прес-тур до Нововолинська під назвою «Практичні аспекти реалізації проектів у сфері термомодернізації будівель та теплопостачання». Розпочався він прес-конференцією, що пройшла у міській раді. Відкрив її заступник міського голови Олександр Громик, який є куратором проекту. Він наголосив, що міська рада приділяє велику увагу енергозбереженню і уже немало зробила у цьому напрямку.

Розпочали із реконструкції теплопостачання Південно-Східного району. У результаті вдалося закрити стару котельню Південно-Східного району. Таким чином виведено з експлуатації близько 1,3 км старих неефективних труб теплової мережі та збудовано нову протяжністю майже 1 км – до котельні 26 кварталу та котельні Кауркова. Це дає змогу економити більше 80 тис. куб. м природнього газу та знизити викиди СО2 на 160 тонн щороку.

Заступник міського голови акцентував увагу на проведенні інформаційної кампанії, яка, його думку, є важливою під час втілення проекту. Він підкреслив, що заходи на енергозберігаючу тематику проводяться у навчальних закладах міста. Успішно в місті проходить Європейський тиждень сталої енергетики.

Як зазначив Олександр Громик, однією із складових реалізації проекту є термомодернізація будівлі ЗОШ №7. Роботи на цьому об’єкті розпочали восени минулого року. Навчальний заклад обрали серед усіх приміщень, що є у комунальній власності тому, що енергомоніторинг продемонстрував саме у цій будівлі найбільші втрати енергії.

Результат втілення проекту - понад 500 учнів зустрінуть осінньо-зимовий період у значно комфортніших умовах. У школі встановлюють сучасну вентиляцію,замінили освітлення та вікна,утеплюють стіни, встановили нову систему опалення та індивідуальний тепловий пункт. Буде також обладнане зовнішнє освітлення та перероблять центральний вхід до школи. За підрахунками спеціалістів разом ці заходи дадуть змогу школі економити 948 МВт-год енергії на рік. Окрім того, температура у приміщеннях триматиметься на рівні нормативних 20-21 градуса.

Під час прес-конференції зацікавленим було спілкування з представниками ініціативи ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти». Ключовий експерт цієї програми Максим Верещак розповів про проекти з енергозбереження та енергоефективності, які за підтримки Європейського Союзу реалізуються в містах України. Варто зазначити, що «Перший крок у переході на відновлювані джерела енергії у м. Нововолинську» став одним серед сімнадцяти відібраних проектів-переможців.

Керівник ініціативи ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» Ян Ваандерс подякував керівництву Нововолинської міської ради за співпрацю.

Журналісти регіональних та національних медіа мали змогу побачити виконані роботи на будівлі ЗОШ №7 , почути розповіді технічного координатора проекту Миколи Гутчика , директора навчального закладу Сергія Трофимчука про досвід, отримані уроки та досягнуті економічні результати впровадженого проекту.

- Хоча модернізація школи розпочалася і зараз продовжується під час навчального процесу, - сказав Сергій Олексійович , - та ми разом з місцевою владою, батьками зробили все для того, щоб діти не відчували жодних незручностей.

На багаточисельні запитання журналістів давав вичерпні відповіді заступник міського голови Олександр Громик.

- До кінця нинішнього року всі роботи по втіленню цього проекту мають бути завершені, - наголосив Олександр Іванович. – Звичайно, іноді виникають непорозуміння, але їх спільно вирішуємо на нарадах щоп’ятниці, на яких разом з тим підсумовуємо зроблене і намічаємо плани на найближчий тиждень.

Учасники прес-туру побували також на котельні центральної міської лікарні. Тут встановили твердопаливні котли, котрі працюють на щипі. Залишили і газові, зважаючи на те, що можуть виникнути непередбачувані ситуації. Результат цього проекту вражаючий, адже вдалося зекономити немалу суму коштів, а у лікарняних приміщеннях стало набагато тепліше та комфортніше.

Відділ з питань  внутрішньої  політики,

взаємодії

із ЗМі та зв"язків з громадськістю.

logo AUC