Про місто НОВИНИ МІСТА Депутати ухвалили майже три десятки рішень

Депутати ухвалили майже три десятки рішень

Створено: Четвер, 22 серпня 2019, 16:01

Оперативно пройшло засідання тридцять першої сесії міської ради сьомого скликання. Перед цим депутати детально опрацювали усі 25 питань порядку денного у постійних комісіях та на Дні депутата. Першими ухвалили рішення про виконання міського бюджету за І півріччя цього року, внесли зміни до нього та до Програми економічного і соціального розвитку міста Нововолинська на 2018-2019 роки.

Виконання міського бюджету за шість місяців нинішнього року забезпечено на 103,9 відсотка. Перевиконання становить 3,4 млн грн. Надходження власних доходів склали майже 92 млн грн, це на 14 млн грн. більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

-Відповідно до цих бюджетних призначень, які ми затверджували при формуванні міського бюджету та вносили зміни, були профінансовані усі бюджетні установи міста, а також програми і заходи. Без передбачених цільових субвенцій з державного та обласного бюджетів в основному фінансується зарплата працівникам бюджетної сфери з нарахуваннями за статтею більше 80 відсотків, за енергоносії ми проплачуємо більше 10 відсотків, і до 10 відсотків становить фінансування діючих програм
і заходів, - наголосила начальник фінансового управління Галина Бурочук.

Щодо змін до кошторису міста на 2019 рік, то в цілому видаткова частина міського бюджету зменшується на 30 753,7 тис. гривень, в тому числі загального фонду - на 39335,5 тис. гривень, а спеціального фонду бюджету розвитку збільшується на 8 581,8 тис. гривень.

У зв’язку із збільшенням статутного капіталу КП «Нововолинськтеплокомуненерго» депутати затвердили його Статут у новій редакції.

Обранці громади внесли зміни до окремих цільових програм, зокрема, до Комплексної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства, дорожнього руху та його безпеки в м.Нововолинську та смт. Благодатне на 2015-2019 роки, Програми благоустрою м. Нововолинська та смт. Благодатне на 2019-2022 роки, до цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки.

Депутати прийняли звернення до Президента України, Прем’єрміністра України та до Голови Верховної Ради України щодо необхідності відновлення фінансування програми пільгового довготермінового кредитування молоді.

Кілька прийнятих рішень стосувалося земельних питань.

Рішенням міської ради перепрофільовано та змінено назви Нововолинської гімназії на Нововолинський ліцей №8 та НВК «Нововолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1-колегіум Нововолинської міської ради Волинської області» на Нововолинський ліцей №1. Таке рішення пов’язано із законодавчими змінами. Відповідно затвердили Статути цих навчальних закладів.

До слова, Нововолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1-колегіум посіла першу сходинку у рейтингу шкіл Волинської області за 2019 рік, а Нововолинська гімназія на 5-ому місці.

Міська рада прийняла рішення за результатами розгляду клопотань організацій та заяв громадян із врахуванням висновку постійної планово-бюджетної комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва та впровадження нових форм господарювання, про які доповіла голова цієї комісії Олена Чайка.

Також депутати вирішили надіслати депутатське звернення Президентові України, Прем’єр-міністрові та міністрові енергетики та вугільної промисловості у зв»язку із ситуацію, що склалася з виникненням заборгованості з виплати заробітної плати на вугледобувних підприємствах Нововолинська.

«Несвоєчасна та нерегулярна виплата заробітної плати вугільникам, відсутність фінансування модернізації технічного обладнання шахт призводять до руйнування вугільної галузі Волинського краю. Критичним на сьогодні є питання з виплати заробітної плати гірникам. Уже три місяці як і шахтарі, так і їхні родини залишаються без можливостей на достойні умови життя. Просимо Вас втрутитися в дану ситуацію та вирішити питання погашення заборгованості з оплати праці працівникам вугільних підприємств, щоб покращити матеріальний стан шахтарів та їх сімей і припинити акції протесту», – йдеться у зверненні.

Обранці громади підтримали пропозицію свого коллеги Валерія Мниха скерувати колективне звернення до Кабінету Міністрів України, НКРЕКП, ПАТ «Волиньгаз», ТОВ «Волиньгаззбут» стосовно ситуації, що склалась навколо проведення розрахунків за спожитий газ мешканцями нашого міста за минулий осінньо-зимовий опалювальний період 2018 -2019 років. У ньому, зокрема, йдеться:

«За зверненнями громадян, які є побутовими споживачами послуг газопостачання, до них зі сторони ТОВ Волиньгаззбут надходять чисельні вимоги про припинення газопостачання через несплату заборгованості що виникла внаслідок застосуванням коефіцієнтів приведення у відповідності до умов стандартизації, що значно збільшує вартість спожитого газу.

При цьому виникає питання чи є законні підстави щодо сплати заборгованості, яка виникла в результаті донарахування коефіцієнтів, оскільки побутові споживачі з цим не погоджуються і вважають її сумнівною, а також не менш важливим є питання проведення операторами ГРМ перерахунку тим споживачам, хто фактично здійснив оплату сум донарахувань за нарахованими коефіцієнтами в рахунок наступних платежів».

Відділ з питань внутрішньої політики,

взаємодії із ЗМІ та зв"язків з громадськістю.

logo AUC