30 липня відзначають Всесвітній день протидії торгівлі людьми. З цього приводу сьогодні у Нововолинському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся круглий стіл «Торгівля людьми: це може трапитися з кожним». У засіданні взяли участь представники Центру - Анжела Карпінська, Служби у справах дітей – Іванна Думич, Нововолинської міської філії Волинського обласного центру зайнятості– Оксана Самолюк, Нововолинського бюро правової допомоги – Тамара Нич, Нововолинського відділу поліції – капітан поліції Оксана Цицора.
Присутні обговорили важливість проблемного питання у реаліях сьогодення, коли молоді люди шукають нелегального працевлаштування, діти залучаються до жебрацтва, а людська байдужість може привести до сучасного рабства.Учасники наголосили на дотриманні чіткого взаємоінформування щодо виявлення осіб, які постраждали від торгівлі людьми.
На завершення заходу працівники служб організували спільну акцію на вулицях міста. З перехожими проведено роз’яснювальну роботу, надано інформаційні матеріали, у яких можна знайти відповіді на запитання: хто захистить і куди звертатися у випадку потрапляння у скрутну ситуацію.
Також учасники акції провели інформаційну кампанію у найбільш людних місцях міста з протидії дитячому жебрацтву. Охоплено район автостанції, центрального міського ринку, громадські місця, центральні вулиці міста. Мешканцям Нововолинська розповіли про те, як діяти у ситуації, коли побачили, що дитина жебракує.
Варто знати, що насамперед необхідно зателефонувити до поліції або до Служби у справах дітей і повідомити, що побачили дитину, яка жебракує, детально розповісти, де саме це відбувається, і описати дитину або дорослу особу, яка її супроводжує. Якщо є можливість, дочекатися приїзду поліції та представників Служби у справах дітей.
Примусове жебрацтво – одна із найгірших форм дитячої праці та вид експлуатації дітей, які постраждали від торгівлі людьми. За даними Міжнародної організації з міграції понад чверть дітей, які потрапили в ситуацію торгівлі людьми в Україні, були примушені жебракувати. Діти жебракують самостійно або у супроводі дорослих (інколи навіть власних батьків). У більшості випадків, гроші, які жертвують дітям на вулиці, не допоможуть їм придбати іжу або одяг, а підуть до кишень злочинців; які використовують цих дітей.
Центр соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді.
Служба у справах дітей.