На сайті один гість та відсутні користувачі

Про місто НОВИНИ МІСТА У Нововолинську стартували Дні сталої енергії

У Нововолинську стартували Дні сталої енергії

Створено: Вівторок, 18 червня 2019, 18:14

Сьогодні, 18 червня, у Нововолинську стартували Дні сталої енергії. Заходи розпочалися із засідання круглого столу, яке проходило у приміщенні міськвиконкому за участю представників проекту IFC у Волинській області, міської влади,  Ощадбанку, житлово-комунального об’єднання, виробничого управління комунального господарства та керівників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Учасники обговорили питання енергозбереження в житлово-комунальному господарстві.

Заступник Нововолинського міського голови Олександр Громик наголосив, що місто активно долучається до найкращих європейських практик сталого енергетичного розвитку. У багатьох закладах комунальної сфери впроваджуються енергоефективні заходи.

громик

Олександр Громик розповів, що у 2014 році був встановлений тепловий пункт у ЗОШ №2. Нині успішно реалізується масштабний проект з термомодернізації ЗОШ №7. Цьогоріч буде проведено енергоаудити ще у двох навчальних закладах: дошкільному і загальноосвітньому. Також планується  передати в оренду три об’єкти теплопостачання з метою переходу на альтернативні види палива.

Консультант  Ощадбанку Андрій Шпур розповів про умови видачі «теплих» кредитів у рамках державної програми.  Він зауважив, що цього року на енергокредити держава передбачила 400 мільйонів гривень. З них 187 мільйонів отримав  Ощадбанк.

exfcybrb 2

Андрій Шпур повідомив, що з 2014 року т у Нововолинську видали близько 23 "теплих" кредитів.

Він розповів і про основні вимоги для їх отримання. Необхідними є згода більшості жителів будинку, допустимий борг однієї квартири за комунальні послуги – не більше 21%. У будинку має бути тепловий лічильник. Тож мешканці мають змогу інвестувати в енергоефективність свого будинку, щоб жити у комфорті і заощаджувати на комунальних послугах.

Координатор IFC у Волинській області Петро Лавринюк ознайомив присутніх з новими можливостями фінансування термомодернізації житлового фонду. Він запевнив, що усі проекти з енергоефективності є самоокупними.

учасники3

У рамках Днів сталої енергії у Нововолинську проводяться й інші заходи. Для вихованців пришкільного табору, який функціонує на базі ЗОШ №2,  на території навчального закладу  провели конкурс малюнка на асфальті «Діти Нововолинська за чисту енергію». Переможцям та усім учасникам вручили подарунки від організаторів.

учасники1

Заступник міського голови Олександр Громик відзначив креативний підхід школярів до створення малюнків, на яких вони зобразили сонячні батареї, вітряки, сонячну та вітрову енергію.

-Приємно, що навіть найменші мешканці нашого міста розуміють усі  переваги заходів енергоефективності та раціонального використання ресурсів. Адже це значно покращить їхнє майбутнє,- зазначив Олександр Громик і висловив впевненість, що інформація, яку школярі здобули, готуючись до конкурсу, буде корисною у  їхньому подальшому  житті .

Заходи з енергоефективності продовжаться завтра. Зокрема, об 11.00 годині на стадіоні СОКу «Шахтар» розпочнеться   турнір з міні-футболу серед вихованців таборів з денним перебуванням.

Відділ з питань внутрішньої політики,

взаємодії із ЗМІ та зв"язків з громадськістю.