Про надання компенсації

Створено: Середа, 28 травня 2014, 14:22

На Волині близько 40 тисяч родин зможуть отримати субсидії. У зв’язку з тим, що з 1 травня 2014 року роздрібні ціни на газ для населення зросли вдвічі, а у подальшому відбуватиметься поетапне зростання, Уряд розробив новий механізм: Постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату житлово-комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги.

Про це йшлося вели мову за «круглим столом» із представниками підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг, органів соціального захисту населення, громадських організацій Нововолинська, а також Іваничівського району.

Роз’яснити усі аспекти нововведення, а також дати відповіді на можливі запитання приїхали представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Постанова Кабміну про надання компенсації набере чинності з 1 липня цього року. Як зауважила заступник директора департаменту Людмила Сірбіненко, компенсація надаватиметься сім»ям, середньомісячний сукупний дохід яких (за попередні шість місяців) не перевищує величини прожиткового мінімуму для сім”ї. Для отримання компенсації необхідно подати до органів соціального захисту населення заяву та додати до неї довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та довідку про доходи членів сім»ї.

Що ж до розрахунку щомісячної компенсації, то його здійснює орган соціального захисту і перераховує на рахунок заявника на підприємство, що надає послуги. У разі несплати комунальних послуг надання компенсації припиняється.

Зустріч відбулась у формі діалогу. Присутні цікавились особливостями надання компенсації у конкретних випадках (приміром, якщо заявник уже отримує житлову субсидію), механізмом розрахунку, а також наданням пільг окремим категоріям громадян, які мають на них право за професійною ознакою, зокрема шахтарям.