Жителю міста ЖИТЕЛЮ МІСТА Правова приймальня Обряд заручин у відділі ДРАЦС!

Обряд заручин у відділі ДРАЦС!

Створено: Четвер, 18 січня 2018, 12:25

Весілля – один з найважливіших моментів в житті кожної людини. Традиційній весільній церемонії передує обряд заручин.

Заручини - це дуже стародавній обряд, красивий і піднесений. Можливо, його вигадали, щоб в нашому приземленому світі було більше романтики - хто знає? Невідомо, хто придумав традицію скріплювати союз заручинами, проте одне можна стверджувати напевно - в цей день для закоханих відкривається новий світ, в якому вони не просто хлопець і дівчина, а наречений і наречена.

Обряд заручин - це гарний звичай, який передує головній події у вашому житті.

Обряд заручин, за бажанням майбутнього подружжя, можна провести в день подачі заяви на державну реєстрацію шлюбу у відділі ДРАЦС, а також за бажанням наречених і за його межами..

У зручний для себе час молодята приходять до відділу ДРАЦС, де їх зустрічає спеціаліст і детально ознайомлює з повним переліком послуг, які віднині пропонує відділ ДРАЦС: з правилами проведення церемоній, їх видами, попереджає про всі можливі нюанси та дає поради, як уникнути небажаних моментів та допомагає з точним визначенням виду церемонії. Особлива увага тепер приділяється власним побажанням молодят. Існують традиційні елементи, без яких цей обряд просто не уявити. Однак ніхто не забороняє проявляти ініціативу, творити і придумувати власний стиль заручин

Основними традиційними елементами, які застосовуються спеціалістами Нововолинського міського  відділу ДРАЦС під час проведення обряду заручин, є:

1. Відповідно до традиційного звичаю заручин наречений дарує каблучку нареченій, яку наречена буде носити до Дня весілля.

2. Скріплення підписами заяви на державну реєстрацію шлюбу.

3. Вручення запрошення на урочисту  державну реєстрацію шлюбу.

4. Благословення батьків на щасливе сімейне життя.

5. Мати нареченої дарує матері нареченому сімейну реліквію – рушник, на який наречені стануть у день свого весілля (за бажанням).

Обряд заручин створений для того, щоб виділити молодим час на випробування впевненості один в одному і надійності. Можна сказати, у молодих з’являється одна спільна справа, тобто весілля, а також підготовка до подружнього життя. Часто у цей час проявляє себе як наречений, так і наречена. З’ясовується, наскільки вони один одного розуміють, довіряють, наскільки вони готові прийняти одне в одному звички і недоліки.

Період від заручин до весілля допоможе майбутнім молодятам стати ближче між собою, подивитися один на одного вже при інших обставинах, морально підготуватися до прийняття конкретної людини в своє особисте життя.

Спеціалісти Нововолинського міського відділу ДРАЦС окрім обряду заручин  надають послуги з урочистої реєстрації народження дитини, реєстрації шлюбу та проведення обряду ювілеїв весілля не тільки у відділі а й за його межами.

Начальник Нововолинського МВ ДРАЦС

ГТУЮ у Волинській області                                                        Л.В.Савік