Жителю міста ЖИТЕЛЮ МІСТА Правова приймальня Допомажемо витребувати документи про державну реєстрацію що складені за межами України!

Створено: П'ятниця, 29 вересня 2017, 08:48

Громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, мають право витребувати документи на підтвердження фактів реєстрації актів цивільного стану, здійснених компетентними органами іноземної держави.

Порядок надання правової  допомоги  та витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану є актуальним, особливо для держав колишнього Радянського Союзу. Для врегулювання цього питання, Україною підписано з багатьма державами та ратифіковано договори про правову допомогу та правові відносини у цій сфері.

Порядок  надання  правової допомоги щодо витребування документів про  державну реєстрацію актів  цивільного стану, зокрема, між  державами – членами СНД, врегульовано  Конвенцією про правову допомогу  та правові відносини  у цивільних, сімейних та кримінальних справах, підписаною  22.01.1993 року у м.Мінську, в редакції Протоколу до неї 1997 року (далі-Конвенція) та міжнародними  договорами у зносинах з іншими  іноземними державами.

При виконанні клопотання  про надання правової допомоги запитувана установа застосовує законодавство своєї країни.

На даний час Договірними Сторонами Протоколу є: Республіка Білорусь, Республіка Казахстан, Республіка Молдова, Республіка Таджикистан, Республіка Віременія, Російська Федерація.

Якщо державою-членом СНД не ратифіковано Протокол до вказаної Конвенції, установи юстиції Договірних сторін зносяться через свої центральні органи.

Зокрема, при зверненні до Нововолинського міського відділу ДРАЦС (за  місцем проживання),  громадяни можуть отримати послугу щодо витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, складеними компетентними органами іноземних держав, яка відповідно до розміру плати за надання платних послуг, які затверджені наказом Головного територіального управління юстиції у Волинській області 16.02.2017 № 35/7, вартує 150грн.

До  прохання про  надання правової  допомоги необхідно   прикладати копії  документів, які засвідчуються  гербовою печаткою  і  підписом уповноваженої  особи, які  підтверджують  право заявника на отримання довідки чи свідоцтва,  що витребовується.

Відділом ДРАЦС готується пакет документів та складоється прохання про правову допомогу до компетентних органів іноземних держав. Клопотання до компетентних органів держав-членів СНГ складається державною мовою цих сторін, або ж російської мовою (ст.17 Конвеції), а при заповненні анкети щодо витребування документів, вказується повна назва державного органу реєстрації актів цивільного стану запитуваної установи (п.А, ч.1,ст.7 Конвенції).

Для витребування документів відділом ДРАЦС формується  пакет документів:

- Заява(клопотання) громадян та причина витребування документу;

- Анкети,заповнені  в 2-х екземплярах. Графи яких заповнюються на російській мові.

Таким чином, мешканці нашого міста, при зверненні до Нововолинського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану, можуть отримати послугу  щодо складення прохання про правову допомогу до компетентних органів іноземних держав з метою витребування встрачених документів.

Протягом 2017 року нашим відділом було надано кваліфіковану допомогу 22 мешканцям міста у вирішенні питання щодо повторної видачі свідоцтв та інших документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, складених компетентними органами іноземних держав, та виконано 28 таких клопотань, які надійшли від компетентних органів іноземних держав.

Будемо раді допомогти мешканцям нашого міста!

Людмила Савік, начальник Нововолинського МВ ДРАЦС

ГТУЮ у Волинській області .