Жителю міста ЖИТЕЛЮ МІСТА Правова приймальня Апостиль, що це таке?

Апостиль, що це таке?

Створено: Четвер, 23 лютого 2017, 14:13

Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном. Апостиль виник як альтернативна і універсальна процедура підтвердження чинності іноземних документів. На відміну від консульської легалізації, на апостилювання витрачається менше часу, а документи з апостилем можуть використовуватися в різних країнах, а не в одній.

Якщо Ви вирушаєте до іншої країни на роботу або на постійне місце проживання, то Вам можуть знадобитися документи  що засвідчують вашу особу (свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу та інші документи), які Ви отримали в Україні. Для того, аби за кордоном Ваші документи були чинними, вони мають пройти консульську легалізацію або процедуру проставлення апостиля, якщо між нашими країнами немає угоди про відміну або спрощення процедури їх легалізації.

В Україні повноваження на проставлення апостиля надані Міністерству юстиції України, Міністерству освіти і науки України, та Міністерству закордонних справ.

Міністерство юстиції Українипроставляє апостиль на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

Міністерство освіти і науки Україниуповноважене ставити апостиль на офіційних документах, що стосуються сфери освіти і науки.

Міністерство закордонних справ України– на всіх інших видах документів.

Нововолинський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області наділений правом проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформлюються нотаріусами України.

Проставлення апостиля проводиться за заявою будь-якої особи шляхом її особистого звернення до Нововолинського відділу ДРАЦС.

Строк розгляду документів для проставлення апостиля: проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються у строк  до 2 робочих днів.

У разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, а також здійснення перевірки документів про державну реєстрацію актів цивільного стану у випадках відсутності відомостей про них у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності строк розгляду документів, поданих для проставлення апостиля, може бути продовжено до 20 робочих днів.

Плата за надання послуги з проставлення апостиля:

- для фізичних осіб – 51 грн.;

- для юридичних осіб – 85 грн.

Відтепер, мешканцям міста Нововолинська та усім іншим громадянам, не потрібно звертатись до приватних фірм, які раніше надавали платну послугу щодо направлення документів до Міністерства юстиції України для проставлення апостиля, сплачуючи додаткові платні послуги.

Протягом  2016 року нашим відділом проставлено 91 апостиль, та протягом  2017 року такою послугою уже скористалось 14 осіб.

Застосування електронного апостиля надає суттєві переваги та зручності!

Начальник Нововолинського МВ

ДРАЦС ГТУЮ у Волинській області                                         Л.В. Савік