Жителю міста ЖИТЕЛЮ МІСТА Правова приймальня ПРАВО ГРОМАДЯН НА БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

ПРАВО ГРОМАДЯН НА БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

Створено: П'ятниця, 09 грудня 2016, 19:15

Розбудова громадянського суспільства, демократизація всіх сфер суспільного життя – стратегічна мета нашої держави, що набуває особового значення на шляху просування України у європейський та світовий простір, наближення до європейських стандартів демократії.

Особливо важливою проблемою у розбудові українського громадянського суспільства, яка потребує постійної уваги та негайного вирішення, є взаємодія суспільства з державою. Невміння громадян зорієнтуватися у чинному законодавстві, захистити свої права – та ще у контексті відсутності належної уваги певних державних органів до запитів людей, - суттєво ускладнює, а то й робить неможливим будь-які серйозні починання, що здійснюються державою, адже це невміння й незнання законів ускладнює процес реального наповнення конкретним змістом конституційних положень і, зрештою, є серйозною перепоною на шляху України до побудови справді європейського суспільства.

Задекларувавши у Конституції України право кожного, у передбачених законом випадках, отримати безоплатну правову допомогу, державі необхідно ще й забезпечити його реалізацію. Тим більше, що утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком саме держави.

Саме про це направлена, з набрання чинності,  дія Закону України «Про безоплатну правову допомогу» і саме цей Закон відповідно до Конституції України визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про надання безоплатної правової допомоги» у Нововолинському міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану  організовано особистий прийом громадян для надання безоплатної первинної правової допомоги. Прийом осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги, проводиться постійно в установлені дні та години.

Особистий прийом громадян безпосередньо здійснює начальник відділу бо ж  висококваліфіковані працівники відділу  які можуть чітко і доступно надати роз’яснення положень законодавства та консультації з питань реалізації прав і свобод людини і громадянина , що стосуються норм сімейного законодавства та сфери державної реєстрації актів цивільного стану громадян.

Протягом  2016 року, на особистому прийомі громадян, начальником Нововолинського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану відділу було прийнято 39 громадян, надано кваліфіковану допомогу з різних питань застосування норм сімейного законодавства та роз’яснення норм чинного законодавства.

Звертайтеся, будемо раді допомогти!

Начальник Нововолинського МВ ДРАЦС

ГТУЮ у Волинській області                                                                 Л.В. Савік