Жителю міста ЖИТЕЛЮ МІСТА Правова приймальня У Transparency International розповіли, що в Україні заважає покаранню чиновників за корупцію

Створено: Середа, 24 лютого 2016, 16:51

Міжнародна антикорупційна неурядова організація Transparency International заявляє, що система в Україні чинить спротив щодо притягнення чиновників до відповідальності за корупцію.

В Україні збільшилася кількість викривачів корупції / gdefon.com

Про це свідчать показники нового дослідження Індексу сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index) від Transparency International, опубліковані на офіційному сайті організації.

«Показники цьогорічного індексу CPI підтверджують, що рушійною силою змін в Україні є самі громадяни: громадські організації, журналісти-розслідувачі, викривачі корупції. Саме вони контролюють посадовців, під їхнім тиском справи проти корупціонерів при владі доходять до суду. Але далі система чинить спротив, і реально мало хто з корупціонерів отримує справедливе покарання», - коментує результати CPI-2015 виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара.

В організації зауважують, що здобути підвищення рейтингу цього року Україні вдалося завдяки більш критичному ставленню суспільства до корупціонерів.

Зокрема, зазначається, що збільшилася кількість викривачів корупції, зростає число гострих матеріалів про корупціонерів у ЗМІ, на які влада змушена реагувати. Представники законодавчої та виконавчої гілки влади дедалі менше використовують свої службові повноваження для незаконного збагачення, побоюючись зіпсувати свій імідж в очах суспільства.

«Утім, питання невідворотності покарання корупціонерів залишає бажати кращого. На сьогоднішній день високопосадовці рідко притягуються до відповідальності та отримують належне покарання за свої злочини»,- наголосили в ТІ.

Також в організації заявили про незначне просування в частині створення державних інституцій з протидії корупції, що відмічено у дослідженні Freedom House Nations in Transit.

«Влада дійсно зробила низку позитивних кроків у бік створення законодавства щодо важливих антикорупційних органів, але зволікає з його імплементацією. Окремим болючим питанням залишається намагання представників влади особисто контролювати обрання керівництва цих органів», - йдеться у повідомленні.

Найгірше на індексі сприйняття корупції позначилася взаємодія влади та бізнесу. За останній рік рівень корупції зріс у частині надання комунальних послуг підприємцям, щорічних податкових відрахувань. За цим показником Україна отримала 3 бали за шкалою World Economic Forum Executive Opinion Survey. Водночас, як зауважує ТІ, відбулося несуттєве покращення щодо винесення судових рішень на користь підприємців і етичних норм поведінки державних чиновників при спілкуванні з представниками бізнесу. Але позитив у цих питаннях не переважив негатив від взаємодії із комунальниками та податківцями.
Детальніше читайте на УНІАН: http://www.unian.ua/politics/1247408-u-transparency-international-rozpovili-scho-v-ukrajini-zavajae-pokarannyu-chinovnikiv-za-koruptsiyu.html

Начальник Нововолинського міського управління юстиції-  В.Р.Скриннік