Жителю міста ЖИТЕЛЮ МІСТА Правова приймальня До відому жителів будинку! Співвласники багатоквартирних будинків до 1 липня 2016 роду мають обрати управителя для свого будинку

Створено: Понеділок, 08 лютого 2016, 09:22

Співвласники багатоквартирних будинків до 1 липня 2016 роду мають обрати управителя для свого будинку.

15 липня 2015 року вступив в силу новий Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках». Також з прийняттям цього Закону було внесено ряд змін до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Разом з тим, держава та органи місцевого самоврядування кволо здійснюють  дїї для інформування громадян про внесені зміни ( оголошення  адміністрації ЖКО опубліковане в газеті „Наше місто” №2 від 14.01.2016 року), в той час, як ці зміни суттєво впливають на права та обов’язки власників квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках. Тому Нововолинське міське управління юстиції вирішило також долучитись до інформування населення міста Нововолинська в цьому питтанні.

Відповідно до Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» держава знімає з себе відповідальність за обслуговування будинку та прибудинкових територій. Всі обов’язки з обслуговування та ремонту житлового фонду та прибудинкових територій (а це сходи, ліфти, дахи, двори, дитячі майданчики тощо) лягають на плечі жителів будинку, які є його співвласниками. Впродовж цього року вони мають визначитися з формою управління або обрати управителя, який відповідатиме за весь спектр послуг. Управителем може бути будь-яке приватне підприємство чи фізична особа-підприємець.

У разі не визначення впродовж одного року співвласниками форми управління будинком, орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах призначить управителя строком на один рік. В такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається згідно з методикою, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір з управителем від імені співвласників підписує уповноважена особа відповідного виконавчого органу місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.

Проте, у будь-який момент співвласники будинків можуть відмовитися від призначеного управителя та самостійно прийняти рішення щодо способу та форми управління будинком.

З моменту вступу закону в дію, мешканці багатоповерхівки стають єдиними повноправними власниками будинку і прибудинкової території. Приміром, якщо в будинку один власник, то один, якщо ж сто – то це сто співвласників.

Тепер вони можуть провести збори і 75% (від площі квартир) проголосувати, відійти від ЖЕКу і обрати собі іншого балансоутримувача або створити ОСББ.

Управитель, з яким співвласники уклали договір може за рішенням власників надавати співвласникам послуги: забезпечувати прибирання приміщень та прибудинкової території, ремонт будинку і так далі. Крім того, управитель вирішує питання про постачання необхідних ресурсів: води, тепла, електрики, газу. Для цього він повинен укласти договори з постачальниками. Тобто управляючий візьме на себе функції, які зараз виконують ЖЕКи.

Закон руйнує монополію ЖЕКів та надає можливість співвласникам багатоквартирного будинку вільно вибирати форму та спосіб управління багатоквартирним будинком, а саме: самостійно або шляхом передачі функцій управителю.

Реалізація положень Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках» сприятиме ефективному управлінню, утриманню та експлуатації спільного майна багатоквартирних будинків, збереженню житлового фонду, а також удосконаленню та розвитку ринку надання послуг з управління спільним майном багатоквартирних будинків.

В.о. начальника Нововолинського міського управління

юстиції - Кащишина А.В. (використано інформацію