На сайті 35 гостей та відсутні користувачі

Жителю міста ЖИТЕЛЮ МІСТА Правова приймальня Звіт про роботу із зверненнями громадян щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення у Нововолинському міському управлінні юстиції за 2015 рік

Звіт про роботу із зверненнями громадян щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення у Нововолинському міському управлінні юстиції за 2015 рік

Створено: П'ятниця, 22 січня 2016, 13:18
Перегляди: 357
Поділитися

 

      Протягом  2015 року до  міського управління юстиції надійшло 4 письмове звернення громадянина, а саме:

         1 скарга на дії державного виконавця, щодо виконання рішення суду про стягнення аліментів, в частині винесення останнім постанови про закінчення виконавчого провадження та направлення виконавчого листа за новим фактичним місцем проживання боржника.;

-    1 заява громадянина на адресу прокурора міста Нововолинська, на дії голови обєднання співвласників багатоквартирного будинку, щодо вирішення питання і прохання надати допомогу в отриманні довідки ОСББ про реєстрацію громадянки за місцем проживання;

 -    1 усне звернення на особистому прийомі громадян міським головою міста Нововолинська, щодо вжиття заходів міською владою і вирішення питання добавлення штатної одиниці державного нотаріуса в селищі Жовтневе;

-     1 заява громадянина  на адресу Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області, щодо вияснення ситуації з автомобілем, реалізація якого повинна відбутись через ВДВС.                                                                                                                 

На всі звернення було надано обґрунтовані відповіді у строки встановлені законодавством.

Звернень громадян щодо безпосередньої діяльності апарату міського управління юстиції, реєстраційної служби, відділу державної реєстрації актів цивільного стану не надходило.

Надійшло одне звернення народного депутата Гузя І.В. до ВДВС Нововолинського МУЮ в інтересах фізичної особи, щодо вчинення виконавчих дій державним виконавцем по виконавчому провадженню про стягнення коштів з боржника - ДП „Волиньвугілля”. Народному депутату та громадянину України надано обґрунтовану відповідь у 10-денний термін. За результатами звернення дані заяви визнані необґрунтованими.

За 2015 рік  повторних  та колективних звернень не надходило.

Для здійснення контролю за станом розгляду звернень громадян усі звернення, які надходили до Нововолинського міського управління юстиції та його структурних підрозділів: Реєстраційної служби м. Нововолинська, відділів ДРАЦС та ДВС, реєструвалися централізовано через  міське управління юстиції.

Таким чином,  у  2015 році  поступило на 1 письмове звернення громадян більше ніж в 2015 році, і на 2 письмових звернення громадян більше ніж в 2014 році, а звернень народних депутатів – одне, як і в аналогічному періоді 2015 року, і на одне менше ніж у 2013 році.

Протягом 1 півріччя 2015 року   на особистому  прийомі керівництва міського управління юстиції,    реєстраціної служби та відділів державної виконавчої служби  і державної реєстрації актів цивільного стану, завідувача міської (яка виконує обов’язки завідувача селищної) державних нотаріальних контор  прийнято 236  громадян (у 2014 року - 346 громадян). 

Працювала  в належному режимі  громадська правова приймальня управління юстиції, у якій було  прийнято 130 громадян, що отримали безоплатні консультації ( у 2014 році-186 консультацій).

Виїзними консультаційними пунктами, що в селищі Жовтневе та на базі навчальних закладів міста по роз”ясненню вимог чинного законодавства щодо соціального захисту прав, законних інтересів дітей та наданню їм правової допомоги, було надано 57 консультацій ( у 2014 році-83 правових консультацій).

      Продовжено роботу по висвітленню в міських ЗМІ роботи органів юстиції та актуальних питань з різних галузей права, в тому числі і по питанню розгляду звернення громадян та звернень і запитів народних депутатів. 

     За 2015 рік   опубліковано в міській газеті “Наше місто” №11 від 19.03.2015 року статтю головного спеціаліста Нововолинського МУЮ - Скриннік В.Р. «Узагальнення діяльності громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги Нововолинського міського управління юстиції за 2014 рік»; статтю  начальника ВДВС - Калюжного С.В. «Організація розгляду звернень громадян» №10 від 12.03.2015 року; статтю начальника відділу ДРАЦС РС - Савік Л.В. «Право громадян на безоплатну правову допомогу» №13  від 02.04.2015 року; стаття начальника відділу ДРАЦС РС - Савік Л.В. «Графік прийому громадян у відділ ДРАЦС РС Нововолинського МУЮ» №14 від 09.04.2015 року; стаття головного державного виконавця О. Макарук «Порядок розгляду звернень громадян органами державної виконавчої служби» №23 від 11.06.2015 року., оголошення „Безоплатна правова допомога „щодо юрисдикції центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в м. Володимир-Волинський №36 від 10.09.2015 року.

         На сайті Нововолинської міської ради, в підрозділі «Правова приймальна», розміщені  статті по напрямку роботи звернень громадян, а саме: «Узагальнення діяльності громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги Нововолинського міського управління юстиції за 2014 рік» від 21.01.2015 року, «Право громадян на безоплатну правову допомогу» від 12 лютого 2015 року, «Організація розгляду звернень громадян» від 04.03.2015 року, «Інформація про стан роботи Нововолинського міського управління юстиції із зверненнями громадян та народних депутатів України за 12 місяців 2014 року» від 23.03.2015 року, «Порядок розгляду звернень громадян органами державної виконавчої служби» від 29.05.2015 року, «Хочете отримати правову консультацію? Зверніться в громадську приймальню» від 07.04.2015 року, „ Юрисдикція місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги” від 07.09.2015 року”, „ У першому півріччі 2015 року звернення громадян та народних депутатів до Нововолинського міського управління юстиції” від 09.09.2015 року ; „Про стан роботи Нововолинського міського управління юстиції із зверненнями громадян та народних депутатів України за 9 місяців 2015 року” від 06.10.2015 року; „Порядок подачі скарги на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця” від 06.11.2015 року; „Види звернення та вимоги до їх оформлення „ від 21.10.2015 року.                                  

       22.10.2015 року начальником відділу ДРАЦС було надано інтерв”ю на місцевому радіомовленні з питань реалізації права громадян на звернення на особистий прийом та отримання безоплатної правової допомоги.  

        В приміщеннях міського управління юстиції,  відділу державної реєстрації актів цивільного стану та міської державних нотаріальних контор в доступних для громадян місцях на стендах розміщенні матеріали щодо порядку  та графіки прийому громадян керівництвом Міністерства юстиції України, Головного територіального управління юстиції у Волинській області та міського управління юстиції. Для відома громадян тут також розміщені графіки роботи громадської приймальні міського управління юстиції по наданню безоплатної первинної правової допомоги; інформація про Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатів міста Нововолинська, що включені до реєстру адвокатів, що надають безоплатну вторинну правову допомогу; графік проведення «гарячої телефонної лінії» Міністерством юстиції України, тексти Закону України “Про звернення громадян”, „Про публічну інформацію”

    Робота по виконанню законодавчих актів, що регламентують діяльність міського управління юстиції та його структурних підрозділів по належному розгляду звернень громадян, буде і надалі   перебувати в центрі уваги його керівництва та висвітлюватись в засобах масової інформації.

     Для забезпечення кваліфікованого, неупередженого, об”єктивного і своєчасного розгляду звернень громадян  міським управлінням юстиції будуть  здійснюватися заходи методологічного, організаційного  та комплексного характеру, спрямовані на удосконалення цієї роботи.  

                                                                                      Головний спеціаліст

                                                                                      Нововолинського

                                                                                      міського управління юстиції

                                                                                      Скриннік В.Р.