На сайті один гість та відсутні користувачі

Правова допомога Про державну реєстрацію нормативно-правових актів

Про державну реєстрацію нормативно-правових актів

Створено: Понеділок, 04 березня 2019, 14:05

Друзі, сьогодні ми поговоримо про один із наших напрямів роботи — державну реєстрацію нормативно-правових актів.

Що таке взагалі нормативно-правовий акт? Це офіційний письмовий документ, прийнятий уповноваженими на це суб’єктами нормотворчості у визначеній формі та за встановленою процедурою, спрямований на встановлення, зміну або скасування норм права. Варто знати, що в Україні створено Єдиний державний реєстр нормативних актів. Зазначимо, що державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти будь-якого виду незалежно від терміну їх дії (постійні чи обмежені певним часом) та характеру відомостей, що в них містяться, у тому числі з грифами «Для службового користування», «Особливої важ­ливості», «Цілком таємно», «Таємно», а також при­йняті в порядку експерименту, якщо в них є одна або більше норм (правил поведінки), що: - зачіпають соціально-економічні, політичні, особисті та інші права, свободи й законні інтереси громадян, проголошені й гаран­товані Конституцією та законами України, установлюють новий або змінюють, доповнюють чи скасовують існуючий організацій­но-правовий механізм їх реалізації; - мають міжвідомчий характер, тобто є обов'язковими для ін­ших органів виконавчої влади, а також підприємств, установ і організацій, що не належать до сфери управління органу, який видав нормативно-пра­вовий акт. Насамперед, важливо знати, що таку реєстрацію здійснює Міністерство юстиції України та його територіальні органи. А що стосується Волинської області, то цим займаємося ми - юстиція Волині. Насамкінець, хотілось би відзначити як ми спрацювали на сьогоднішній день. Отже, з початку 2019 року Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області зареєстровано 20 нормативно-правових актів, з них: 19 розпоряджень обласної та районних державних адміністрацій. Пам’ятайте, що нормативно-правові акти повинні видаватися на основі зако­нів, для виконання законів, у відповідності до законів.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Антон Кустик