Правова допомога Не мовчи! З булінгом потрібно боротись!

Не мовчи! З булінгом потрібно боротись!

Створено: Середа, 23 січня 2019, 11:20

50681700 2017589355207256 8525676632801804288 n

Під таким гаслом юстиція Волині провела урок  21 січня 2019 року. Начальник юстиції Волині Антон Кустик разом із прес-секретарем Богданою Довгополовою-Савотюк відвідали школу-ліцей №22 міста Луцьк, де поговорили з дітками 5 класу про булінг, його типові ознаки та відповідальність згідно статті 173-4 КупАП.

50306217 370752040392379 3889747336464695296 n
Зазначимо, що нещодавно Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)", завдяки якому запобігання цього негативного явища вийшло на новий рівень.
За новим законом, булінгом вважаються діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою відносно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
"Звісно, булінг існував завжди, і, за даними міжнародних організацій із ним стикаються близько 67 % дітей, але, на мою думку, спільними зусиллями цю проблему поступово можна все ж викорінити", - відмітив Антон Кустик.
Користуючись нагодою, юристи розповіли діткам також і про їх основні права та обов’язки.
І для того, щоб краще запам’яталась подана інформація, для школярів було організовано цікаві ігри.
Наприклад, школярі повинні були відгадати зміст Конвенції про права дитини, сплескуючи у долоні; якщо відповідь “так”, або тупотіти ніжками, якщо відповідь “ні”.
Граючи гру “судові справи”, діти відгадували, які права порушено тим чи іншим персонажем із загальновідомих казкових матеріалів.
Так, вони мали змоги приміряти на себе роль судді, потерпілого та обвинуваченого.
Таким чином, всі присутні переконались, що держава своїми законами захищає права дітей.
Варто наголосити, що із будь-яких питань, пов'язаних із захистом прав дітей, можна звертатися на Національну дитячу «гарячу» лінію за номерами 116 111 (з мобільного) або 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону).
На останок зазначимо, що мета уроку була проста: захист прав громадян.

Потрібно припинити цькування сильніших над слабшими, адже, пам’ятаймо, всі ми рівні!

Не мовчи! З булінгом потрібно боротись!

Під таким гаслом юстиція Волині провела урок Вчора, продовжуючи започатковану у минулому році традицію, начальник юстиції Волині Антон Кустик разом із прес-секретарем Богданою Довгополовою-Савотюк відвідали школу-ліцей №22 міста Луцьк, де поговорили з дітками 5 класу про булінг, його типові ознаки та відповідальність згідно статті 173-4 КупАП.
На останок зазначимо, що мета уроку була проста: захист прав громадян.

50309962 789154508095531 7819546832102490112 n