Правова допомога Аліменти на дітей: що потрібно знати! (частина 2)

Аліменти на дітей: що потрібно знати! (частина 2)

Створено: Середа, 06 грудня 2017, 14:07

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Володимир-Волинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги  дає відповіді на найактуальніші запитання щодо аліментів:

У яких випадках слід звертатися до суду?

У разі неможливості досягнення між батьками угоди про добровільне відрахування, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.

Що робити, якщо один із батьків не платить аліменти добровільно?

Якщо боржник працює або отримує інші доходи, стягувач може самостійно надіслати виконавчий документ за місцем роботи боржника або отримання ним пенсії, стипендії та інших доходів із заявою про здійснення відрахування аліментів, або направити виконавчий документ до органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцем знаходження його майна для виконання рішення в примусовому порядку.

Як стягнути аліменти з особи, яка проживає або працює за кордоном?

Україною укладено низку міжнародних договорів з надання міжнародної правової допомоги у цивільних справах, на підставі яких можливо вирішити питання про стягнення аліментів з особи, яка проживає або працює за кордоном. Вимоги щодо складання, оформлення та переліку необхідних документів, а також порядку звернення до компетентного органу іноземної держави, визначаються відповідним міжнародним договором, що застосовується у відносинах між Україною та договірною державою, у якій перебуває боржник.

Яка відповідальність за несплату аліментів?

У разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.Якщо розмір заборгованості зі сплати аліментів перевищує 3 місяці:

• відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників;

• майно боржника арештовується виконавцем, вилучається та реалізується;

• виконавець звертається до суду щодо застосування до боржника тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.

У разі відсутності відомостей про місце перебування боржника, за поданням виконавця судом виноситься ухвала про розшук боржника.

За злісне ухилення від сплати аліментів (наявності заборгованості понад 3 місяці) боржника може бути притягнуто до кримінальної відповідальності. Для цього стягувачу необхідно звернутися до органів Національної поліції за місцем проживання або реєстрації боржника з повідомленням про вчинення ним кримінального правопорушення.

За ініціативою Мін'юсту до кінця 2017 року відповідальність за несплату аліментів буде законодавчо посилено.

Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати, звертайтесь:

Володимир-Волинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою:

м. Володимир-Волинський, вул. Устилузька, 19.

Нововолинське бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою:

м. Нововолинськ, вул. В.Винниченка, 14