Правова допомога Про торгівлю людьми вели мову з безробітними у міському центрі зайнятості

Про торгівлю людьми вели мову з безробітними у міському центрі зайнятості

Створено: Середа, 07 червня 2017, 14:35
 зщйц
 07 червня 2017 року в приміщені Нововолинського міського центру зайнятості Начальником Нововолинського бюро правової допомоги Скриннік В.Р. було проведено захід для безробітних громадян міста Нововолинська на тему:"Торгівля людьми в Україні. Актуальні ризики та вразливі групи".
   Начальником бюро було надано присутнім роз'яснення стосовно визначення поняття "торгівля людьми", об'єкт цього злочину, мета торгілі людьми. Також присутнім було повідомлено, що в Україні з 1998 року почала свою роботу Програма протидії торгівлі людьми, мета якої забезпечення доступу постраждалих до допомоги та правосуддя в Україні. Звернуто увагу, що торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Зупинилась на строках покарання за даний злочин згідно ст.149 КК України.
   Також зауважено на заходах запобігання торгівлі людьми:
• обов'язково переконуйтесь що ваша робота за кордоном має законний статус. Отримайте дозвіл на роботу або робочу візу.
•обов'язково зверніться до представництва країни, до якої збираєтесь їхати, особисто, особливо якщо ви звертаєтесь за робочою візою.
• Обережно з паспортом! Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств, консульських установ та прикордонних пунктів пропуску. Це ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у Вас. Якщо ви загубили свій паспорт за кордоном або ж його відібрали у вас силою, звертайтеся до посольства або консульства України у відповідній країні.
• Зробіть копії всіх важливих документів! Ще до виїзду зробіть ксерокопії вашого паспорта, візи, страхового полісу та будь-яких інших документів,пов'язаних із поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того, залишіть копії своїм рідним та/або друзям в Україні
• Обов'язково запишіть контактну інформацію організацій, які можуть допомогти вам захиститись від зловживань. Цей перелік контактної інформації має включати амбасади/консульства України за кордоном та, якщо можливо, урядові та неурядові організації, які займаються захистом прав мігрантів у відповідній країні призначення. Негайно зв'яжіться зі співробітниками відповідної установи в скрутній ситуації.
• Не виїздіть із країни, доки не отримаєте чіткої контактної інформації про місце, де ви будете працювати та про безпечне й надійне місце проживання. Повідомте рідним та/або друзям про детальне місце свого перебування за кордоном, а також залишіть їм детальну інформацію про вашого роботодавця. Поділіться цією інформацією щонайменше з трьома рідними та близькими людьми!
• Обов'язково ознайомтесь з правами працівників та мігрантів у відповідній країні призначення; у більшості країн встановлені стандарти мінімального рівня оплати праці, максимальної тривалості робочого дня та компенсацій у випадку нещасних випадків на виробництві.
• Обов'язково запитайте свого закордонного роботодавця про медичне обслуговування та соціальний захист, на які ви можете розраховувати. Пам'ятайте, що роботодавці мають обов'язки перед своїми працівниками.
• Обов'язково запишіть перелік умов угоди з роботодавцем, щоб до виїзду чітко усвідомити свій зиск від працевлаштуванням за кордоном та свої обов'язки.
   Наголошено, що постраждалі можуть отримати допомогу в Україні зателефонувавши до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні, 527 безкоштовно з мобільних телефонів в Україні.
пн-пт з 10:00 до 21:00, сб з 10:00 до 18:00

Міжнародна організація з міграції :
представництво в м.Київ, вул. Михайлівська, буд.8, тел. (044) 5685015, факс (044)5685016.

Отримати роз'яснення та консультації, щодо правил регулювання виїзду громадян України за кордон та повернення в Україну; захист прав громадян України можна в Нововолинському бюро правової допомоги: м.Нововолинськ, вул.Винниченка, буд.14, тел: 4-48-14.