Правова допомога Що таке відумерла спадщина та порядок визначення її відумерлою.

Що таке відумерла спадщина та порядок визначення її відумерлою.

Створено: П'ятниця, 10 лютого 2017, 10:59

Нещодавно до безоплатньої правової допомоги у м. Нововолинськ, Волинської області, звернулась громадянка N   яка очолює  ОСББ міста з  про- блемним питанням щодо однієї із квартир будинку: на протязі тривалого часу, близько 10 років, ніхто після покійного власника не прийняв спадщину, за квартиру не платять, як бути ОСББ в даній ситуації?

Спеціалісти Нововолинського БПД проконсультували дану особу і розповіли  про встановлений  в Україні порядок визнання спадщини відумерлою посилаючись на нормативно-правові документи (зокрема Цивільний кодекс України), які є дійсними на даний час.

Надаємо роз’яснення усім ОСББ міста та власникам нерухомості,  кого цікавить вирішення подібних стуацій.

Відумерла спадщина – це майно померлого, що не переходить до його спадкоємців, яке суд визнає відумерлим за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Тобто, відумерлісь спадщини означає, що на спадкове майно, яке залишилось після смерті спадкодавця ніхто з спадкоємців не претендує, оскільки:

·                   Усунено спадкоємців від права на спадкування;

·                   Відсутність спадкоємців за законом і за заповітом;

·                   Відмова від прийняття спадщини спадкоємцями;

·                   Неприйнятя спадкоємцями спадщини.

Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Дана заява  може також бути подана кредитором спадкодавця, а якщо до складу спадщини входять земельні ділянки сільськогосподарського призначення - власниками або користувачами суміжних земельних ділянок. У такому разі суд залучає до розгляду справи органи місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини та/або за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини.

Спадщина визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Територіальна громада, яка стала власником відумерлого майна, зобов'язана задовільнити вимоги кредиторів спадкодавця, що заявлені відповідно до статті 1231 Цивільного кодексу України. Якщо власниками відумерлого майна стали декілька територіальних громад, вимоги кредиторів спадкодавця задовольняються територіальними громадами пропорційно до вартості відумерлого майна, набутого у власність кожною з них.

Рекомендуємо головам правління ОСББ: при наявності в будинку нерухомості, по якій відсутній власник більше як один рік, офіційним листом повідомляти Нововолинську міську раду про ситуацію що склалась з проханням визнати спадщину відумерлою.

Практикант Нововолинського бюро правової

допомоги /студентка 4 курсу Івано-