Про місто НОВИНИ МІСТА Сила нашої держави – в єднанні

Сила нашої держави – в єднанні

Створено: Середа, 22 січня 2020, 17:14

DSC 2818

22 січня – велична дата української історії, яка знаменує одну з найбільших перемог нашого народу – саме цього дня 1919 року українці зробили серйозний крок уперед на шляху до реалізації прадавньої мрії – Схід і Захід України подали один одному руки, об’єднавшись у соборну, вільну і неподільну державу.

З нагоди цієї національної дати відбулися урочистості та святковий концерт у міському палаці культури під назвою «Соборна. Вільна. Неподільна». Серед присутніх у залі – міський голова Віктор Сапожніков, працівники органу місцевого самоврядування, представники установ, організацій, громадських об’єднань міста.

DSC 2792

«Відзначаючи 101-у річницю Акту Злуки, вкотре переконуємося у великій силі нашої єдності. Сьогодні глибоке розуміння Соборності України як ніколи є близьким кожному з нас. Адже попри всі намагання ворогів роз’єднати країну, наша держава існує, розвивається, впроваджує реформи. Вона посіла достойне місце на карті світу й виборола власний авторитет, який підкріплений як фактами з минувшини, так і подіями нинішніми. Сила нашої Батьківщини – в єднанні. І не лише територій, а дій і сердець, - підкреслив у своїй промові Віктор Сапожніков.

Міський голова наголосив, що День Соборності – свято Духу, свято Нації – ще ніколи не було таким величним, вистражданим і символічним. Разом із тим, цей день має гіркий присмак втрат, омитий слізьми та окроплений кров’ю.

У 2014-ому історія, зробивши черговий виток, повторилася трагедією: саме 22 січня відкрився рахунок учасників Революції гідності, яких згодом назвали Героями Небесної сотні. За честь, за волю, за право бути українцем, за демократичний поступ, за життя без диктатури того дня загинули активісти Євромайдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Згодом у їхню когорту потрапив і наш земляк Сергій Байдовський. А невдовзі велика жертовність Майдану продовжилася подвигом військовослужбовців, добровольців і волонтерів у боротьбі з агресором на Сході.

Віктор Сапожніков згадав подвиг захисників Донецького аеропорту, героїчна оборона якого тривала з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і стала символом незламності та непереможності українських військових. За офіційними даними, понад 200 військових загинули, захищаючи Донецький аеропорт. Серед них - нововолинець Вадим Демчук.

- Пам’ятаймо цей приклад героїзму, патріотизму та сили духу, подвиг мужніх та відважних людей, - закликав Віктор Сапожніков.

Ще раз у своєму виступі пройшлася сторінками того вікопомного дня 22 січня 1919 року вчитель історії ЗОШ №2 Лариса Шимчук.

DSC 2838

Митці сцени дарували присутнім патріотичні пісні. Проникливими були виступи народного аматорського інструментального секстету «Тільки для тебе», заслуженогор працівника культури, почесного громадяниа Нововолинська Олександра Каліщука та Яни Шумчук, Анастасії Гордієнко, Вікторії Мелюх, Вадима Ковальського та жіночого вокального тріо «Лебедине крило».

DSC 2832

Від учасників урочистості поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, Символічної могили борцям за волю України, до фотостели Героїв Небесної сотні та до меморіальної стели загиблим Героям АТО/ООС.

DSC 2786

Ми не маємо жодного морального права стерти з пам"яті подвиг тих, хто віддав життя за Україну. Усі ми віримо, що небо України-матері буде мирним. Майдани наших душ не зможуть розійтися ніколи, а поетичні рядки Василя Симоненка актуальними були , є і будуть: народ мій є,народ мій завжди буде,ніхто не перекреслить мій народ.

Відділ з питань інформаційної політики,
комунікацій та програмно-апаратного забезпечення.

logo AUC

20190905133929-9814