Про місто НОВИНИ МІСТА Фонд соціального страхування забезпечує соціальний захист людей з інвалідністю внаслідок виробничих травм

Створено: Середа, 04 грудня 2019, 12:19

fond sotsialnogo strahuvannya

З метою забезпечення належних умов для реалізації соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод особами з інвалідністю, впровадження кращого світового досвіду у цій сфері, недопущення дискримінації, а також виконання зобов'язань, взятих Україною за Конвенцією про права інвалідів, 3 грудня в Україні відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю.

Цей день започатковано у 90-х роках двадцятого століття Генеральною Асамблеєю ООН з метою привернення уваги суспільства до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями.

Одним з головних напрямів роботи Фонду соціального страхування України є турбота про тих людей, які в результаті професійних захворювань чи травм на виробництві отримали інвалідність.

Станом на 01 грудня 2019 року Нооволинським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Волинській області здійснюються щомісячні страхові виплати 3007 потерпілим на виробництві, у тому числі 199 особам, які мають право на виплати в разі втрати годувальника. Із загальної чисельності потерпілих, які отримують страхові виплати, 1733 потерпілих, або 59,0% – це особи з інвалідністю. При цьому, 24 особи мають інвалідність І групи, 207 осіб – інвалідність ІІ групи, 1542 особи – інвалідність ІІІ групи.

Середній розмір щомісячної страхової виплати потерпілим за 11 місяців поточного року складає 3 914,98 грн.

Відповідно до статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», Фонд фінансує витрати на медичну та соціальну допомогу для потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, у тому числі, на додаткове харчування, придбання ліків, спеціальний медичний, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, протезування, медичну реабілітацію, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування тощо, якщо потребу в них визначено висновками медико-соціальної експертної комісії та індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення).

За рахунок коштів Фонду відповідно до визначеної МСЕК потреби, встановленої періодичності та звернень потерпілих, за 11 місяців 2019 року Нововолинським відділенням забезпечено:

236 потерпілих – лікуванням у закладах охорони здоров’я та медичною реабілітацією; (+36 медична реабілітація застрахованих осіб в т.ч.12 осіб з інвалідністю)

198 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва та професійного захворювання – санаторно-курортним лікуванням;

796 потерпілих – лікарськими засобами та виробами медичного призначення;

10 потерпілих – технічними та іншими засобами реабілітації (протезно-ортопедичними виробами);

1 особа з інвалідністю – спеціальним медичним доглядом;

24 потерпілих – постійним стороннім доглядом;

27 потерпілих – побутовим обслуговуванням;

29 осіб з інвалідністю – компенсацією витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування;

2 потерпілих – очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами;

2 потерпілих – слуховими апаратами.

Виконавча дирекція Фонду робить все можливе, щоб люди з інвалідністю якнайбільше залучалися до активного способу життя, надає їм допомогу у моральній, фізичній та соціальній реабілітації.

У рамках реалізації заходів державної соціальної політики, спрямованих на інтеграцію осіб з особливими потребами у сучасне суспільство, залучення їх до активного громадського життя, надання допомоги в самореалізації і духовному зростанню, започатковано проведення щорічних Всеукраїнських спартакіад серед осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва «Сила духу». Характерною ознакою змагань є невпинне зростання масовості та популярності відборів серед потерпілих на виробництві: 2013 рік – 1478 осіб; 2019 рік – 2071.

Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – закономірна й справедлива шана суспільства і нагадування всім про обов’язок перед людьми з обмеженими фізичними можливостями, котрі потребують постійного захисту і підтримки.

Нововолинське відділення УВД ФСС
України у Волинській області