Про місто НОВИНИ МІСТА За 9 місяців 2019 року виконання бюджету міста забезпечено майже на 102 відсотки

Створено: Четвер, 17 жовтня 2019, 17:17

IMG 3726 copy

Про виконання бюджету міста за 9 місяців 2019 року повідомила начальник фінансового управління Галина Бурочук   на сьогоднішньому засіданні виконкому. Це питання заслухали першим серед майже чотирьох десятків інших, які були внесені до порядку денного.

Галина Бурочук зазначила, що обсяг бюджету міста за 9 місяців склав майже 364 мільйони гривень, що більш як на 44 мільйони гривень менше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Нововолинськ займає третє місце серед міст області щодо моніторингу виконання місцевих бюджетів.

Надходження власних доходів склали майже 140 мільйони гривень, що становить близько 77 відсотків до затверджених річних бюджетних призначень з врахуванням змін . Порівняно з відповідним періодом попереднього року доходи загального фонду по бюджету міста збільшились на 17,6 відсотки.

Галина Бурочук підкреслила, що своєчасно проводилась виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери та здійснювалися розрахунки за енергоносії, що споживались бюджетними установами, та інші виплати соціального характеру.

На фінансування галузей соціально-культурної сфери та соціального захисту населення спрямовано коштів в сумі 262 901,9 тис. гривень, або 70,7 відсотка до затверджених річних бюджетних призначень.

У загальних витратах бюджетних установ основною статтею являється заробітна плата з нарахуваннями і витрати по ній складають –83,3 відсотка, по енергоносіях –7,6 відсотка та інші витрати – 9,1відсотка.

У загальних видатках бюджету видатки на фінансування установ та закладів освіти склали –36,9 відсотка, охорони здоров’я – 14,2 відсотка, соціальний захист та соціальне забезпечення - 30,5 відсотка, ЖКГ – 4,5відсотка, культури і мистецтва - 3,0 відсотка .

Однак, як зауважила начальник фінансового управління, ефективний рівень виконання бюджету залежить від його наповнення у поєднанні з економним витрачанням бюджетних ресурсів головними розпорядниками бюджетних коштів.

Міський голова Віктор Сапожніков закликав розпорядників коштів переглянути бюджетні призначення і субвенції державного бюджету, аби вчасно освоїти кошти та виконати заплановані заходи. Ще й сьогодні субвенція з державного бюджету на соціально-економічний розвиток залишається на казначейських рахунках. А це 2,8 мільйона гривень. Хоча, як зазначив міський голова, ніякого офіційного документа від обласного казначейства, який би дав пояснення цьому факту, він не бачив. Разом з тим міський очільник наголосив керівникам служб на відповідальності і закликав не чекати, а також використовувати певні методи, наприклад, писати листи, давати запити до казначейства, аби ці кошти можна було освоїти в цьому році. Бо в наступному їх вже не буде й підрядникові змушені будемо компенсувати за виконані роботи за рахунок свого виконання.

Віктор Сапожніков акцентував увагу на пошуку шляхів для наповнення міської казни, аби була можливість додатково скерувати кошти на важливі ділянки роботи міського господарства.

Наступного тижня керівник міста планує провести нараду з питань діяльності комунальної сфери.
-Декому підготую на згадку «подарунки»: чи то монтаж розбитого стовпа або недобілений кут. Чомусь люди бачать, а ми, ті, хто повинен робити це та контролювати, не бачимо. Зробіть певні висновки, - наголосив Віктор Борисович.

Заступник міського голови Олександр Громик повідомив, що Президент України підписав Закон “Про публічні закупівлі”, який містить відповідні нововведення. Тому просив детально вивчити цей документ.

Відділ з питань внутрішньої політики, взаємодії
із ЗМІ та зв’язків з громадськістю.

logo AUC