Про місто НОВИНИ МІСТА Із жовтня запрацює монетизація пільг

Із жовтня запрацює монетизація пільг

Створено: П'ятниця, 27 вересня 2019, 12:46

aabce56-1567528945-69588643-1385330694962804-5521839641998655488-n

З 1 жовтня 2019 року набирає чинності порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послугу грошовій формі, який затверджений Постановою КМУ №373 від 17 квітня 2019 року.

Пільговики отримуватимуть монетизовані пільги у безготівковій формі або виплату готівкою за заявою пільговика.

Монетизована пільга призначатиметься у безготівковій формі усім пільговикам автоматично. Кошти надходитимуть на персональний особовий рахунок в “Ощадбанку”. А звідти — автоматично перераховуватимуться на оплату житлових та комунальних послуг. Для цього управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг повинні укласти договори з АТ “Ощадбанк”.

Такий механізм буде зручний, насамперед, для людей похилого віку та для всіх, хто має право на пільгу, але не хоче змінювати усталений алгоритм дій.

Для того, щоб перейти на монетизовану форму виплати пільг,      непотрібно писати ніяких заяв, лише звернутися до управління соцзахисту, аби уточнити діючий мобільний номер телефону.

В кінці місяця на номер мобільного телефону приходитиме повідомлення від банку зі змістом, яка сума надійшла на рахунок, що сплачено і яку суму треба доплатити понад використану норму.

Пільговик має сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги.

Розрахунки сум пільг будуть проводити в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. Враховується: право на пільгу, відсоток на пільгу, кількість членів сім’ї, технічні характеристики та квадратні метри житлового будинку чи опалювальної площі .

До категорій пільговиків, які мають право на отримання монетизованих пільг належать інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни, діти війни, жертви нацистських переслідувань, реабілітовані, багатодітні сім’ї, прийомні сім’ї, ліквідатори аварії на ЧАЕС, ветерани органів внутрішніх справ медичні та педагогічні працівники у сільській місцевості, та інші категорії, які мають право на відповідні пільги згідно чинного законодавства.

Згідно із статтею 51 Бюджетного Кодексу України до членів сім'ї пільговика при наданні пільги з оплати житлово-комунальних послуг належать:

- дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
- неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами І групи;
- особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі;
- непрацездатні батьки;
- особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

Пільга може бути призначена готівкою з виплатою щомісяця. Для цього пільговик повинен подати заяву до органу соціального захисту та вказати номер рахунку в “Ощадбанку”, куди перераховуватимуть гроші.

Управління соцзахисту щомісяця до 25 числа формуватиме реєстр пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватиме його до Міністерсва соціальної політики. А вже Міністерство, опрацювавши реєстри, надішле їх до “Ощадбанку” для виплати монетизованих пільг.

Зняти кошти з рахунку можна буде в будь-який момент. Оскільки пільга почне діяти з жовтня, вперше отримати гроші пільговик зможе у листопаді.

Якщо пільговик, який отримує монетизовану пільгу готівкою, заборгує за комунальні послуги понад місяць суму понад 340 гривень (20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), виплату пільги готівкою припинять. Надалі цю допомогу виплачуватимуть у безготівковій формі.

Також пільговик зобов’язаний повідомляти протягом місяця в управління соціального захисту про зміну всіх обставин, які впливають на пільгу, а саме :

-         зміна адреси;

-         народження дитини;

-         приписка (виписка) членів сім’ї;

-         зміна сімейного стану (розлучення, шлюб).

До слова, всі діти, яким виповнилося 14 років, повинні отримати паспорт у вигляді ID-картки. Без неї жодної пільги не надаватимуть.

Сума пільги, яка була виплачена надміру через зловживання пільговика, має бути повернута ним до державного бюджету. Якщо ж пільговик добровільно відмовиться повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) пільги, її буде примусово стягнуто через суд.

Телефони для довідок : 40818, 40541, 30513.

Відділ персоніфікованого обліку УСЗН.

logo AUC