На сайті 48 гостей та відсутні користувачі

Про місто НОВИНИ МІСТА Конструктивний діалог - шлях до порозуміння

president1    kabmin1    verhovna-rada1

Конструктивний діалог - шлях до порозуміння

Створено: Вівторок, 17 вересня 2019, 16:43
Перегляди: 168
Поділитися

IMG 2627

У нововолинських школах і дошкільних закладах нині  виховується більше 300 дітей з навколишніх сіл. Питання про оплату їхнього навчання стало предметом дискусії на зустрічі першого заступника міського голови , секретаря ради Андрія Сторонського з представниками Поромівської та Литовезької ОТГ.

Ще у квітні керівникам цих громад і   навколишніх сіл   були направлені  листи  з проханням  вирішити цю ситуацію. Були надіслані  також    розрахунки  вартості перебування дитини в закладах освіти міста за кошти міського бюджету. Але жодної  відповіді з Поромівської ОТГ, як зазначив  Андрій Сторонський,   так і не отримали. І тільки коли у липні скерували до очільника громади ще один лист, Євгеній Недищук сповістив, що грошей для проплати за навчання і виховання дітей у них немає. Варто нагадати, що зараз йдеться лише про тих школярів та дошкільнят, яких прийняли у школи і садочки міста  цьогоріч. Адже державні  кошти на їх  утримання надійдуть наступного року.

Перший заступник міського голови Андрій Сторонський закликав до порозуміння та конструктиву. Більше того, досвід вирішення проблеми вже є, адже схожу стосовно лікарні і лікування мешканців села у місті вдалося вирішити.

IMG 2629

- На сьогоднішній день в школах по закону діти повинні навчатися по територіальному принципу. А приймаючи іногородніх дітей в садок, обмежуємо можливість міським дітямвідвідувати заклад.Якщо будуть  підписані угоди з громадами, тоді ми офіційно  виставимо рахунки ОТГ, обговоривши перед тим, що буде включено в них. Ми готові надати калькуляцію розрахунків дитини у школі та в дитсадку , - наголосив Андрій Сторонський. - Варто зауважити: утримання садочків здійснюється з міського бюджету, усі витрати на дитину – з міста вона чи з села   – однакові. 

Звичайно, якби керівники громад вчасно зреагували на отримані з міської ради листи, прийняли рішення, це питання так гостро не постало б сьогодні.

-У наших школах і садочках є вільні місця,- заявив на зустрічі Євгеній Недищук, - отож ми до міста ніколи не посилаємо.

Але не треба забувати про те, що батьки мають право вибору, з яким потрібно рахуватися.  

Андрій Сторонський наголосив, що ніхто не збирається робити заручниками ситуації ні батьків, ні тим більше дітей. Не відраховуватимуть нікого ні зі шкіл, ні з дошкільних  закладів. Але все ж таки всі керівники, повинні знайти порозуміння і вирішити це питання цивілізованим шляхом.

У ході  дискусії представники Литовезької громади повідомили, що остаточне рішення  вони приймуть на сесії ОТГ 27 вересня. Такий же  шлях  обрали і представники Поромівської громади.

Відідл з питань внутрішньої політики,

взаємодії із ЗМІ та зв"язків з громадськістю.

Анонс

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

img-accessable-drugs-logo-1

petition

pet2

1595

 logo AUC

  5b2282ac5dfc6366790058

20190905133929-9814

portalogo copy

vlada

3456789

calculation

12 copy copy copy copy

DV-001

tmg

X7-Energoefektyvnist-001