Про місто НОВИНИ МІСТА Чим зумовлені наміри "Нововолинськводоканалу" збільшити тарифи

Чим зумовлені наміри "Нововолинськводоканалу" збільшити тарифи

Створено: Понеділок, 16 вересня 2019, 17:02

27 серпня 2019 року адміністрація КП «Нововолинськводоканал» опублікувала повідомлення про наміри здійснити у 2020 році зміну діючих тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення. Це рішення пояснюють тим, що формування тарифів здійснюється відповідно до річних планів діяльності підприємства, економічно обґрунтованих планованих витрат, техніко-економічних розрахунків, розрахунків з урахуванням ставок податків і зборів, цін на матеріальні ресурси та послуги у планованому періоді, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.2019р. No291 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року No 869» та наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України No 239 від 12.09.2018р. «Про затвердження Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення».

За інформацією адміністрації підприємства, з часу встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення очікується зростання складових витрат вартості послуг, а саме: на оплату електричної енергії, придбання реагентів та паливно-мастильних матеріалів, оплату праці та збільшенням видатків на сплату податків, зборів та інших витрат, передбачених Порядком формування тарифів.

Крім того, у 2020 році підприємство «Нововолинськводоканал» розпочинає сплату відсотків за користування кредитом та основної суми субкредиту в рамках спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Розвиток міської інфраструктури-2», очікувана сума до сплати у 2020 році становить 22,8 млн. грн., що збільшує тариф на 45,3%.

Метою зміни тарифів є приведення їх до економічно обґрунтованого рівня.

Дану інформацію роз"яснили директор цього підприємства Володимир Озімчук та головна економістка   Лілія Поцілуй на сьогоднішній зустрічі з журналістами.

Насамперед керівник підприємства повідомив, що «Нововолинськводоканал» здійснює заходи з модернізації системи водопостачання за кошти кредиту, які підприємство отримало на 15 років під державні гарантії в 6 мільйонів доларів від Світового банку.

Комплекс робіт уже виконано. На сьогоднішній день замінили 12 кілометрів водомережі південного водозабору, а нещодавно розпочалися такі ж роботи на північному. Також замінили насоси на п’яти каналізаційних станціях.

- Робота ця дуже непроста.За останні майже сімдесят років місто розбудовувалося. Виростали не лише багатоповерхівки, а й індивідуальні споруди,а, відтак, мешканці прокладали під землею різні комунікації, на які, безперечно, немає схем. А це додає нам неабияких клопотів. Виникає багато інших проблем і щодо вчасного розрахунку за водопостачання , особливо, коли йдеться про субсидіантів, - зауважив Володимир Озімчук. - На жаль, не надали нам, як передбачено угодою, кредитних канікул. Банк вимагає негайно сплатити відсотки позики.Не вдаючись у подробиці скажу, що ми вимушені були озвучити наміри про підвищення тарифів. Хоча це питання обов’язково погоджуватиме Антимонопольний комітет та розглядатиме виконавчий комітет міської ради. Можливо, навіть і не доведеться йти на такий непопулярний крок. Однак, панікувати не варто. Скажу ще й так: хочемо пити чисту воду – мусимо потерпіти деякий час певні незручності. Треба витримати перший етап – він найважчий.

Як зазначила Лілія Поцілуй, вони змушені були передбачити у тарифі кредитне тіло і фінансові витрати.

-Ми розробили розрахунок і подали його на розгляд до органів місцевого самоврядування. Є шанси, що до винесення остаточного рішення щось зміниться, –Можливо,  кредит відтермінують, зміниться курс долара, або вдасться виділити на цю позику частину суми з різних джерел, - розповіла економістка.

Начальник відділу будівництва, комунального господарства та газифікації виконавчого комітету міської ради Богдан Миронюк зауважив, що під час виконання робіт іноді виникає певний дискомфорт. Часом йде іржава вода, але ж триває ремонт водогонів. Він просить жителів міста з розумінням віднестися до тимчасових незручностей і запевняє, що після завершення робіт вода буде чистою та з нормальним тиском.

-А щодо підвищення тарифів – то це й справді наміри, які підприємство повинно було озвучити.  У наступному році бачитимемо реальну ситуацію, - наголосив Богдан Миронюк.

Начальник «Нововолинськводоканал» повідомив, що жителі вправі скористатися своїм правом на перерахунок: якщо з крана тече ржава вода, за телефоном 4-90-25 потрібно звернутися до диспетчерської служби, яка пришле лаборанта і якщо й справді вода не відповідає стандартам, буде зроблено перерахунок з оплати.

Відділ з питань внутрішньої політики, взаємодії

із ЗМІ та зв’язків з громадськістю.

logo AUC

20190905133929-9814