На сайті один гість та відсутні користувачі

heder

Про місто НОВИНИ МІСТА Реконструюють нововолинські котельні

Реконструюють нововолинські котельні

Створено: Вівторок, 21 травня 2019, 18:56

IMG 9339 copy

Триває підготовка до чергової сесії Нововолинської міської ради, яка запланована на 23 травня. Сьогодні обранці громади продовжували опрацьовувати проекти рішень на Дні депутата, які попередньо вже розглядали на засіданнях профільних комісій.

Активну дискусію викликало питання про надання згоди на передачу в оренду об’єктів теплопостачання. Йдеться про те, щоб віддати інвесторам недіючі комунальні приміщення для реконструкції під альтернативне паливо.

Нововолинці вже мають досвід впровадження нових теплових проектів. Так успішно працює на біопаливі котельня центральної міської лікарні . Тепер хочуть передати в оренду частину котельні загальною площею 112,8 кв м на вулиці Нововолинській, 24а, частину центрального теплового пункту загальною площею 107,28 кв м на 15-ому мікрорайоні та частину центрального теплового пункту загальною площею 201,76 кв м, на вулиці Кауркова, 45а. Необхідною умовою є те, аби там функціонували сучасні котельні, основною сировиною яких буде деревна щепа і, як мінімум, на 10% дешевше тепло для мешканців найближчих районів.

Зараз борг КП "Нововолинськтеплокомуненерго» по оплаті за спожитий природний газ становить понад 40 мільйонів гривень. І може бути таке, як зазначив Віктор Сапожніков, що газу місту просто не дадуть. Тому треба шукати альтернативу.

Так, недіюча колишня вугільна котельня, яка знаходиться неподалік міського відділу поліції, зараз використовується як складське приміщення. А відкриття там котельні на альтернативних джерелах дасть змогу зекономити кошти міського бюджету.

Директор КП «Нововолинськтеплокомуненерго» Анатолій Гаврилюк зауважив, що за економічними підрахунками надання згаданих об’єктів теплопостачання в оренду дасть економію 690 тисяч гривень бюджетних коштів у рік, хоча очевидні і втрати підприємства, а це близько 140 тисяч гривень. Однак, за словами Анатолія Гаврилюка, важливим є і питання технічного характеру - в оренду віддаватимуть не лише приміщення, а й теплові мережі, які , звичайно, потребують реконструкції. Тоді цим вже займатиметься інвестор.

IMG 9352 copy

Керівник Теплокомуненерго каже, реалізація цього проекту вартує майже 6 мільйонів гривень. Це чималі кошти як для міського бюджету, так і для підприємства, тому й вирішили залучити інвесторів.

У депутатів запитань до Анатолія Гаврилюка було чимало.
Остаточне рішення  міські обранці приймуть на сесії міської ради.

logo AUC