Про місто НОВИНИ МІСТА Виконком підсумував роботу підприємств, організацій та установ міста в осінньо-зимовий період

Створено: Середа, 15 травня 2019, 17:55

Опалювальний сезон 2018-2019 років у Нововолинську пройшов без особливих ускладнень. Місто не мало понад нормованих перебоїв з подачею тепла, води та електроенергії. На цьому наголосив на початку своєї доповіді начальник відділу будівництва, комунального господарства та газифікації Богдан Миронюк, інформуючи на засіданні виконкому про підсумки роботи підприємств, організацій та установ міста в осінньо-зимовий період.

Керівник відділу проаналізував роботу усіх комунальних служб.

-Незважаючи на труднощі з оплатою за природний газ через несвоєчасне повернення державою пільг та субсидій, комунальне підприємство Нововолинськтеплокомуненерго» працювало без відхилень від затвердженого температурного графіка подачі теплоносія за всіма джерелами теплопостачання зі своєчасним усуненням аварійних ситуацій, -підкреслив Богдан Миронюк.

Він відзначив, що стабільна робота котельного обладнання і теплових мереж протягом опалювального сезону є результатом і показником якості проведення ремонтних робіт у літній період, зокрема, виконання графіків планово-попереджувальних та налагоджувальних робіт, заміни аварійних ділянок магістральних трубопроводів на попередньо-ізольовані труби тощо.

-Упродовж опалювального періоду до підприємства КП «Нововолинськтеплокомуненерго» надійшло 23 звернень громадян з питань надання комунальних послуг, було виявлено і оперативно ліквідовано 40 поривів на мережах централізованого теплопостачання та подачі гарячої води, - зазначив доповідач.

Торік встановлено 30 теплових лічильників в багатоквартирних житлових будинках. Ними вже обладнано 251 житловий будинок , що становить більше 53 % від загальної потреби.

Керівник відділу розповів, що підприємством «Нововолинськводоканал» ліквідовано 436 аварійних поривів, які виникали на водопровідних мереж, забезпечено постійну роботу каналізаційних насосних та водопровідних насосних станцій, міських та селищних очисних споруд. Також було встановлено 477 квартирних приладів обліку холодної води.

Однак, як зауважив Богдан Миронюк, взимку надходило чимало скарг на недостатню якість питної води від споживачів житлової забудови вулиці Гагаріна, Маяковського через значну кількість поривів на водогінній мережі .

-Ця проблема на даний час вже вирішується, виконуються роботи із заміни Південного і Північного водогонів за рахунок коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку, - повідомив він.

В осінньо-зимовий період добре спрацювали житлово-комунальні підприємства. Як відзначено у в інформації Богдана Миронюка, незважаючи на важкий фінансовий стан, жодного разу не було допущено перемерзання подачі води в будинках барачного типу. Виконана значна робота щодо ремонту покрівель, закриття слухових вікон, заміни битого скла віконних блоків, ущільнення вікон та дверей в під`їздах житлових будинків, не було випадків перемерзання стояків в багатоповерхових .

Значну роботу проведено виробничим управлінням комунального господарства з очистки від снігу доріг і тротуарів. Доповідач зауважив, що парк снігочисної техніки цього підприємств потребує оновлення та модернізації.

На належному рівні в зимовий період спрацювали енергопостачальні та промислові підприємства.

На сьогодні турбує питання розрахунків за енергоносії. Так, на даний період заборгованість КП "Нововолинськтеплокомуненерго» по оплаті за спожитий природний газ становить 41 млн. 987 тис. грн, а по підприємству «Нововолинськводоканал» – 2 млн. 393 тис. грн. (з них 1,7 млн. грн. це вугільні підприємства).
Разом з тим, населення боргує за комунальні послуги (без пільг та субсидій) 45 мільйонів 625 тисяч гривень.

Найбільшу заборгованість мають споживачі КП «Нововолинськтеплокомуненерго», які не сплатили за послуги теплопостачання 36 мільйонів 600 тисяч гривень. Ці борги треба заплатити до початку нового опалювального сезону, адже до 1 жовтня підприємство має розрахуватися із газопостачальниками, аби отримати номінації газу в новому опалювальному періоді.

Під час обговорення заступник міського голови Володимимр Рожелюк, який опікає комунальну галузь міста, відзначив роботу комунальників, яку вони виконали торік і запевнив, що цьогоріч повинні спрацювати ще краще.

Він нагадав, що із 1 травня 2019 року набув чинності Закон «Про житлово-комунальні послуги», який визначає нову класифікацію житлово-комунальних послуг, нову систему взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання та споживання цих послуг, передбачено різні моделі договірних відносин у сфері комунальних послуг, а також визначено особливості укладання, зміни і припинення договорів про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку.

Перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський висловив вдячність керівникам та працівникам комунальних служб за проведену роботу і просив не зволікати з підготовкою заходів до наступного опалювального сезону.

-Налаштовуємося на плідну роботу й надалі. Усі знають свої завдання та вимоги, адже працюємо на благо міста для створення комфорту в оселях мешканців,- резюмував Андрій Сторонський.

Відділ з питань внутрішньої політики,

взаємодії із ЗМІ та зв"язків з громадськістю.

logo AUC