Про місто НОВИНИ МІСТА До Всесвітнього дня захисту прав споживачів!

До Всесвітнього дня захисту прав споживачів!

Створено: Четвер, 14 березня 2019, 10:13

Світова спільнота 15 березня відзначає Всесвітній день захисту прав споживачів. Адже усі ми, ‒ незалежно від віку, статі, освіти, соціального статусу та займаної посади, ‒ споживачі. Впродовж усього життя ми споживаємо продукти, товари та послуги й платимо за них. Тому кожен повинен знати, на що він має право і на що може розраховувати.

Права людини як споживача відзначається в річницю виступу президента США Джона Ф. Кеннеді в Конгресі в 1961 році. Тоді були сформовані чотири головних права споживача: право на безпеку, право на інформацію, право на вибір і право бути почутим. Пізніше до них додалися ще чотири: право на відшкодування збитків, право на споживацьку освіту, право на задоволення базових потреб і право на здорове оточуюче середовище. В 1983 році день15 березня був закріплений в міжнародному календарі святкових дат як Всесвітній день захисту прав споживачів.

Україна перша серед республік СРСР ще в травні 1991 року прийняла Закон «Про захист прав споживачів». Одними із найважливіших постулатів якого є право вибору та право на захист від неякісних та небезпечних товарів і послуг, отримання компенсації в разі придбання товарів низької якості чи отримання незадовільних послуг.

Проте всі ми знаємо, що незважаючи на норми чинного законодавства на українські прилавки потрапляють і неякісна харчова продукція, і неякісні товари широкого вжитку, часто український споживач отримує послуги, рівень яких є надто незадовільним.

Захистити товар від підробок, допомогти ідентифікувати продукцію, покликане маркування продукції – інформація на упаковці, що містить відомості різного характеру у вигляді тексту, окремих графічних, кольорових символів.

Ця інформація дозволяє споживачеві зробити усвідомлений вибір. Наші громадяни повинні мати достовірну інформацію про продукцію, яку вони використовують, про всі потенційні ризики, з якими вони щодня стикаються, заходячи в продовольчий чи промисловий магазин, а не сліпо вірити рекламі виробника, і думати, що все, що потрапило на ринок, є безпечним за умовчанням. Для цього державні органи і громадськість повинні об’єднати свої зусилля, постійно дбаючи про захист наших громадян як споживачів, що є однією з обов'язкових умов розвитку кожної правової держави.

Всесвітній День прав споживача – ще одна можливість порадіти зростаючому рівню правової обізнаності населення.

Щиро радимо споживачам – вивчайте, використовуйте та захищайте свої права!

Сьогодні і завжди зичимо Вам високого рівня обслуговування, сподіваємось, що Вам завжди буде приємно відвідувати будь-які заклади, де на Вас завжди чекають та готові надати якісну консультацію, підтримку в обранні необхідної Вам речі чи послуги. Нехай завжди Вас радують цікавими пропозиціями, акціями, знижками та подарунками, а у Вашій оселі панує мир, затишок і піднесений настрій від приємних покупок.

Відділ торгівлі, побуту

та захисту прав споживачів