Про місто НОВИНИ МІСТА Про коригування тарифу

Про коригування тарифу

Створено: Понеділок, 14 січня 2019, 11:47

thumb-zoom-1000x707-f28a

У зв'язку з численними зверненнями споживачів про нарахування в грудні за спожиту теплову енергію КП ”Нововолинськтеплокомуненерго” надає відповідне роз"яснення.

Плата за централізоване опалення для населення у  м. Нововолинську  та сел.Благодатне здійснюється за правилами надання таких послуг та послуг з постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою уряду № 630 від 2005 року( із змінами) на даний час це Постанова КМУ від 16.03.2017р. №156.

Якщо у будинку встановлені засоби обліку теплової енергії, споживач платить відповідно до їх показань пропорційно опалюваній площі квартири, а у випадку призначення субсидії – вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. За відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії, плата за централізоване опалення справляється з розрахунку за квадратний метр опалюваної площі квартири та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим.

Встановлений  тариф на послугу з централізованого опалення для населення в розмірі -42,90 гривні за 1 кв. метр опалюваної площі рішенням виконавчого комітету Нововолинської міської ради від 15.11.2018р. №406.Тарифи на централізоване опалення та постачання гарячої води набрали чинності з 01.12.2018року.

Нагадуємо споживачам, що підставою для перегляду тарифів стала Постанова КМУ від 19 жовтня 2018року №867”Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу” в зв'язку зі зміною вартості природного газу для усіх категорій споживачів.Для населення вартість природного газу збільшилась на 26,17%, тариф на централізоване опалення збільшився на -19,5%

Але це не означає, що щомісячна плата за опалення буде такою і однаковою на протязі опалювального періоду. Розмір щомісячної плати визначається підприємством за формулами, наведеними в п. 40 – 43 згаданих правил, з урахуванням довідки Волинського обласного центру з гідрометеорології, щодо  середньої добової температури зовнішнього повітря  в місяці, який є розрахунковим.

Згідно з такими проведеними розрахунками у  місті Нововолинську та селищі Благодатне плата за квадратний метр опалюваної площі у жовтні (за 8 діб надання такої послуги) становила 5,90 гривні, у листопаді (24 доби) – 29,08 грн., у грудні (31 доба) – 43,39 грн., гривні за квадратний метр опалюваної площі.

При цьому за показник середньої розрахункової температури у приміщені бралося 18 градусів. У розрахунках встановленого тарифу враховувалась середня нормативна температура зовнішнього повітря за опалювальний сезон згідно ДСТУ + 0,4ºС.

Фактична середня температура зовнішнього повітря   становила у жовтні 7,19 градусів тепла, у листопаді – 0,8 градуси тепла; грудні – 0,2 градуси тепла. Це відповідно зумовило і різницю в оплаті за квадратний метр опалювальної площі у розрізі місяців.

Тобто, в місяці, коли фактична температура зовнішнього повітря була нижче нормативної, плата за послуги була більшою в порівнянні із встановленим тарифом і навпаки, коли температура зовнішнього повітря була вищою-тариф на послуги з централізованого теплопостачання коригувався в сторону зменшення.

Підприємство щомісячно подає інформацію управлінню соціального захисту населення про розмір плати за квадратний метр опалюваної площі та про перерахунки плати за централізоване опалення в разі ненадання її або надання не в повному обсязі, зниження якості для здійснення перерахунку розміру призначених субсидій за підсумками опалювального періоду. Споживачі, які мають заборгованість за послуги з централізованого опалення мають можливість провести реструктуризацію боргу , це надає їм право звернутись в управління соціального захисту за призначенням субсидії.

Головний еконономіст КП "Нововолинськтеплокомуненерго" С.В.Жура.