На сайті 72 гостей та відсутні користувачі

Про місто НОВИНИ МІСТА Відповідальність за самовільне захоплення землі

president1    kabmin1    verhovna-rada1

Відповідальність за самовільне захоплення землі

Створено: П'ятниця, 04 січня 2019, 14:59
Перегляди: 194
Поділитися

352

Обов'язком кожного власника землі та землекористувача є сплата до відповідного місцевого бюджету плати за землю у вигляді земельного податку або орендної плати. Платниками цієї плати згідно з вимогами Податкового кодексу України є власники земельних ділянок, постійні землекористувачі, орендарі земель комунальної власності (орендодавцями таких земель є органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень).

 

У відповідності до ст.116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Моментом виникнення права власності на земельну ділянку, а також права постійного користування та права оренди земельної ділянки згідно ст.125 Земельного кодексу України є момент державної реєстрації цих прав.

 Законом України “Про державний контроль за використанням та охороною земель” визначено поняття самовільного зайняття земельної ділянки та зазначено, що це будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду). Згідно ст.211 ЗК України за самовільне зайняття земельних ділянок громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства.

     Статтею 157 Земельного кодексу України передбачений порядок відшкодування збитків власникам землі. Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам встановлюється Постановою Кабінету Міністрів України № 284 від 19.04.1993 р. із змінами та доповненнями.

Рішенням виконавчого комітету Нововолинської міської ради від 20.04.2017 р. № 127 р. створена комісія з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам на території Нововолинської міської ради. Оскільки у м. Нововолинську є факти використання суб’єктами господарювання земельних ділянок без правовстановлюючих документів та ухилення від сплати орендної плати за землю, перший заступник міського голови, секретар міської ради Андрій Сторонський доручив головному спеціалісту відділу будівництва, комунального господарства та газифікації виконкому Світлані Кухарук підготувати документи по фактах самовільного зайняття земельних ділянок з метою передачі до суду для примусового стягнення збитків у вигляді неодержаної орендної плати за землю.

Анонс

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

img-accessable-drugs-logo-1

petition

pet2

1595

 5b2282ac5dfc6366790058

vlada

5 1

volynrada

3456789

calculation

12 copy copy copy copy

DV-001

tmg

240233 copy

X7-Energoefektyvnist-001

Grom-Dumka-0011

від 

kordonynet