На сайті один гість та відсутні користувачі

Про місто НОВИНИ МІСТА Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав новий автомобіль

Створено: Четвер, 03 січня 2019, 15:33

20190103135245

Сьогодні, 3 січня, 2019 року, у Луцьку відбулася урочиста передача автомобілів Peugeot 301, які придбали для перевезення медичного персоналу, лікарських засобів та обладнання.Ключі від новеньких автівок вручили за участі медиків та представників місцевого самоврядування. Про це йдеться  на офіційному сайті Волинської ОДА.

У рамках субпроекту «Вдосконалення допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області» проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей» Волинська область придбала 23 автомобілі марки «Peugeot 301» для користування лікарів загальної практики-сімейних лікарів.

20190103143147 copy

— Це перша велика партія автомобілів за останніх десять років, яка буде слугувати для реформованої медицини. Суспільство має зрозуміти, що зміни в охороні здоров’я – реальні. Те, що вдалося зробити завдяки субпроекту Світового банку, завдяки закону Президента України Петра Порошенка про сільську медицину – це лише початок розвитку медицини в регіоні. Ці автомобілі повністю не покривають потребу регіону, тому в цьому році закупимо ще одну партію – близько 30 машин, - зауважив голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко.

Керівник найвищої виконавчої гілки влади в області додав, що усі закупівлі здійснено згідно чинного законодавства, окрім того, завдяки системі публічних закупівель вдалося зекономити близько 400 тисяч гривень.

Нагадаємо, що в результаті проведених міжнародних торгів у системі ПроZorro, переможцем визначено ТзОВ «ВІДІ ЮНІКОМЕРС», котрий доставив в область автомобілів на суму 8 мільйонів 257 тисяч гривень.

Відповідно до розподілу, затвердженого головою Волинської ОДА, легковики отримали 18 центрів первинної медико-санітарної допомоги. Серед них і КНП «Нововолинський ЦПМСД Нововолинської міської ради Волинської області».

Ключі від автівки, яка значно полегшить роботу сімейних лікарів Нововолинська, отримали міський голова Віктор Сапожніков та головний лікар Нововолинського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Попіка.

20190103143623

Варто зазначити, що для покращення стану первинної ланки медицини у селах наприкінці 2017-го Президент Петро Порошенко ініціював Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», який сприяє забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості. Для реалізації закону про сільську медицину з держбюджету у 2017-2018 роках пішло 5 мільярдів гривень, які субвенціями спрямували у місцеві бюджети. Зокрема, Волинь отримала 151,5 млн грн у 2017-му, та 37,9 млн грн – у 2018-му.

Ці кошти спрямували на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт закладів охорони здоров’я, придбання медичного обладнання, в тому числі автомобілів типу А, Б для екстреної допомоги, службового автотранспорту для лікарів амбулаторій, транспорту, транспортної телекомунікаційної інфраструктури (в тому числі інтернет, комп’ютери, програмне забезпечення) і службового житла (будівництво, придбання) для медичних працівників, які працюють у сільській місцевості.