Про місто НОВИНИ МІСТА Олександр Савченко підтримує шахтарів у вимогах виплати заробітної плати

Олександр Савченко підтримує шахтарів у вимогах виплати заробітної плати

Створено: Понеділок, 19 листопада 2018, 17:24

20181119171431

Виплатити заборговану заробітну плату та добудувати десяту шахту – з такими питаннями до голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка вкотре звернулися нововолинські шахтарі. Зустріч відбулася сьогодні, 19 листопада 2018 року в стінах ОДА.

На заході були присутні голова облдержадміністрації Олександр Савченко, його радник – Олександр Киричук, директор ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» Григорій Бар та представники трудового колективу шахти.

— В нас завершилося фінансування, в чергове ми вимушені заручитися вашою підтримкою. На сьогоднішній день питання не вирішене. Треба виробити спільну концепцію, як далі діяти, - зауважив Григорій Бар.

Голова облдержадміністрації Олександр Савченко зауважив, що як очільник виконавчої влади області він повинен дбати про населення, зокрема, й про виплату заробітної плати.

— Ми опікуємося цим, спілкуємося з керівниками всіх профспілок і за вимогою Президента України Петра Порошенка час від часу кошти відпускають. Собівартість вугілля набагато менша, ніж вартість готового продукту - тому не зрозуміло чому не виплачується зарплата. Вугілля на 100 відсотків виправдовує прибуток, але дев `ята шахта працює на критично застарілому обладнанні. В такому вигляді її потрібно закривати. Що стосується 10 шахти, то багато хто каже, що основна частина вугілля – на території Польщі, в нас тільки незначна частина. Аби я міг йти й добиватися чогось - я повинен мати експертну оцінку стану готовності шахти. Окрім того, мене не задовольняє те, що Львівська дирекція будує шахту на Волині, в мене немає жодних важелів управління на неї. Якщо це буде Волинська дирекція – можна робити експертну оцінку, - зауважив Олександр Ілліч.

За його словами, навіть якщо там немає багато вугілля – не означає, що шахту треба закривати – можна співпрацювати з Польщею. На сьогоднішній день потрібна не лише робоча, а й експертна група.

— Шансів мало, що будуть кошти на добудову, але на підтримувати її в експлуатаційному стані, щоб не затоплювало – ми повинні. Міністр Насалик не є моїм підлеглим і моїм колегою. Я можу до нього лише звертатися. Йти маршем я теж не можу, а от ваші рішення проштовхувати буду, - резюмував Олександр Ілліч.

Директор 10-ої шахти, своєю чергою, зауважив, що в надрах недобудованої копальні лежить, як мінімум, 40 млн тонн вугілля.

— Це підтверджена інформація. Є технічна документація шахти, яка зараз будується. Такі дані надала гео-розвідка з Володимира-Волинського. Окрім того, існує інвестиційний проект, який окупиться за чотири з половиною роки. Сума проекту – 620 мільйонів гривень, термін для освоєння коштів – 2 роки. Тоді шахта буде готова до експлуатації – і можна запрошувати інвесторів. Там перспектива 1300 робочих місць, - зауважив Григорій Бар.

Так, Олександр Савченко підсумував:

— Я буду просити Ігоря Насалика організувати експертну зустріч у міністерстві. Також звернемося за підтримкою до народних депутатів від Волині. Будемо сподіватися, що за вимогою Президента черговий транш коштів на погашення заборгованості по заробітній платі скоро надійде.

За інформацією Волинської ОДА.