Про місто НОВИНИ МІСТА ЗАВДЯКИ ЗАКРИТТЮ КОТЕЛЬНІ ПІВДЕННО-СХІДНОГО РАЙОНУ НОВОВОЛИНСЬК ЕКОНОМИТЬ БІЛЬШ НІЖ ПІВМІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ ЩОРІЧНО

Створено: П'ятниця, 02 листопада 2018, 21:11
Наприкінці 2015 року у місті Нововолинську виконувались роботи щодо реконструкції системи теплопостачання Південно-Східного району. Це був один із найбільш успішних проектіву сферітеплопостачання Нововолинська, адже дане питання стояло на порядку денному останні роки.
Котельня Південно-Східного району була не лише у дуже поганому технічному стані, але й знаходилась на великій відстані від споживачів, що зменшувало її продуктивність, а тому потребувала закриття, та відповідно, перепідключення споживачів на дві інші котельні (26 кварталу та котельня по вул. Кауркова).Оскільки реалізація даного проекту була досить вартісна, пошуки можливостей його профінансувати тривали не один рік.

В результаті, даний проект був поданий на розгляд не лише в Державний Фонд регіонального розвитку (ДФРР), але і став частиною іншої проектної заявки, поданої на грантовий конкурс Європейського Союзу щодо підтримки міст учасників Угоди мерів.
2015року ДФРР прийняв рішення про фінансування проекту реконструкції системи теплопостачання Південно-Східного району (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2015 р. № 766-р), а 30 грудня 2014 року, міський голова Віктор Сапожніков, від імені територіальної громади  міста Нововолинська був підписаний грантовий  договір із Делегацією Європейського Союзу на реалізацію проекту «Перший крок у переході на відновлювані джерела енергії у місті Нововолинськ» на загальну суму 1,3 млн.євро, з яких місто мало зобов’язання щодо співфінансування у розмірі 260 тис. євро.Таким чином, в результаті активної роботи міста по залученнюінвестицій стало можливим виконати зобов’язання по співфінансуванню, взяті на себе перед Делегацією ЄС.

Експертами були розраховані економічні вигоди. Загальна вартість заощаджень становить щорічно 505,986.87 UAH ( Економія природного газу - 757.96 МВТ/рік, економія електричної енергії - 6.61506 МВТ/рік, Скорочення викидів CO2 - 160.12 т/рік

Реалізація цьогопроекту призвела також і до інших немонетарних вигод:
- підвищення надійності роботи мережі централізованого теплопостачання;
- зменшення втрат теплової енергії в мережі;
- покращення теплового комфорту;
- покращення якості послуг з теплопостачання для користувачів.