Про місто НОВИНИ МІСТА У Нововолинську презентували вишиту карту України

У Нововолинську презентували вишиту карту України

Створено: Середа, 31 жовтня 2018, 18:14

Вишита карта єднання прибула сьогодні з Рівненщини до Нововолинська. Упродовж року вона мандрувала усіма регіонами нашої держави. І сьогодні її презентували у міському Палаці культури.

Патріотичну акцію «Україна моя вишивана» започаткували народні умільці Борщівщини, давши їй старт 22 червня 2017 року в смт Скала-Подільська. Композиція полотна складається з держаних і духовних символів – на синьо-жовтому прапорі лежить карта України. Кожна область має своєрідний колір в стилі українського, барвистого віночка. По боках карти - борщівський орнамент у вигляді квітів. На полотні є вишитий духовний символ, вісник миру – голуб.

Полотно увібрало тепло усіх рук, які його творили. Понад 7 тисяч людей залишили на ньому вишитий власноруч хрестик, засвідчуючи тим самим духовну і територіальну єдність. Серед них були й нововолинці.

«Приємно, що до карти-оберегу долучилися не тільки професіонали, а й вишивальниці – аматори і просто ті люди, котрі прагнули вишити частинку великого спільного полотна зі світлими думками, надією на краще, вірою в Україну», - підкреслила керуюча справами міськвиконкому Вікторія Магдисюк.

Вона зазначила, що координатором цього проекту у Нововолинську стала досвідчена майстриня – вишивальниця Наталія Волчанюк і вручила їй подяку міського голови.

Наталія Волчанюк пригадала шлях, який пройшла карта єдності, наголосивши, що полотно побувало і у багатьох храмах нашої держави. Тож воно заряджене молитвою людей з усіх областей України.

Декан Нововолинського деканату, настоятель Свято-Духівського храму митрофорний протоієрей Степан Фульмес звершив подячний молебень за вишивальниць, які створили карту єдності і вклали у цю справу  частинку своєї душі.

Під час урочистого дійства звучали патріотичні виступи дитячого танцювального колективу «Флекс» та майстрів сцени міського палацу культури.

На завершення усі учасники заходу сфотографувалися біля вишитої карти України та залишили  свій відгук у спеціальному журналі.

Вже завтра полотно передадуть до Луцька, а пізніше воно помандрує на Житомирщину.

Відділ  з питань внутрішньої політики, взаємодії із ЗМІ та

зв"язків з громадськістю.