Про місто НОВИНИ МІСТА Шануємо свою історію та свою символіку

Шануємо свою історію та свою символіку

Створено: П'ятниця, 19 жовтня 2018, 11:12

17 жовтня 2018 року відбулося засідання депутатської комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав людини, законності, діяльності ЗМІ, правопорядку та протидії корупції, на якому розглянули порядок використання у місті червоно-чорного прапора.

У засіданні взяли участь голови усіх депутатських комісій, члени громадської ради та громадські активісти.

Перший заступник міського голови, секретар ради Андрій Сторонський озвучив звернення окремих громадських організацій та політичних партій, в якому вони просять депутатів внести на розгляд сесії питання про постійне розміщення на будівлі міської ради поруч із Державним прапором України червоно-чорного знамена як символу пам’яті боротьби наших батьків та дідів за свободу і незалежність нашої Батьківщини.

Учасники обговорили історичні віхи використання червоно-чорного прапора. Кожен мав можливість висловити свою думку.

- Безумовно, маємо поважати символіку національно-визвольної боротьби українського народу.Ніхто нам не чинить перешкоди. Червоно-чорний прапор поруч із Державним стягом щороку з нами і 1 січня, у День народження Степана Бандери, і на свято Покрови, використовуємо його й у інші визначні історичні дати нашої держави, - наголосила голова Комітету з питань відродження духовності, керівник міської організації Народного Руху України, заступник голови громадської ради при виконавчому комітеті міської ради Любов Кравцова.

Вона закликала усіх долучатися до конкретних справ, працювати виважено і з патріотизмом у серці, а також просила фінансово підтримати видання журналу «Регіон бандерівський».

У результаті дискусії учасники дійшли висновку: у пам’ятні дні, пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв, борців за незалежність України у визначених місцях постійного вивішування Державного прапора України у м. Нововолинську, зокрема на адміністративному будинку Нововолинської міської ради, а також на будівлях, у яких розміщуються органи місцевого самоврядування, вивішувати виключно Державний прапор України, а також віддаючи шану Героям різних етапів національно-визвольних змагань за Незалежність України, під час проведення відповідних урочистих та пам’ятних заходів використовувати на території м. Нововолинська символіки Збройних сил України, добровольчих батальйонів та історичної символіки, зокрема червоно-чорного прапора Організації Українських Націоналістів, символів Української Повстанської Армії, Української Військової Організації, Українських Січових Стрільців, символіки українських військово-спортивних товариств, козацької символіки.

Андрій Сторонський повідомив, що за результатами розгляду питання на депутатській комісії, буде підготовлено проект рішення міської ради, яке знову обговорять у всіх депутатських комісіях, розглянуть на Дні Депутата та на сесії приймуть остаточне рішення.