Про місто НОВИНИ МІСТА «За Україну – за її волю»

«За Україну – за її волю»

Створено: Вівторок, 16 жовтня 2018, 11:12

Під такою назвою у Нововолинському міському історичному музеї відкрили постійно діючу експозицію, яку присвятили захисникам України. Ініціатор створення виставки – нововолинський волонтер Олександр Мазурок. Ідею підтримали міська влада, директор музею Тетяна Марценюк, зберігач музейних фондів Ірина Ромашко.

Експозиція налічує понад 200 унікальних експонатів, пов’язаних з війною на сході нашої держави. Це особисті речі бійців, обладнання, каски, бронежилети, документи, шеврони, чимало залишків різноманітної зброї: міни, гранати, гільзи, кулі, осколки Градів і снарядів. Є і прапори з підписами бійців, і зворушливі дитячі листи з малюнками, надіслані Героям на передову. Також представлені фотографії солдатських буднів.

Стенд почесних громадян міста – творців історії нашого міста , який розміщений в одному із залів музею, поповнили світлини 13-х Героїв, загиблих в зоні АТО, які нещодавно удостоєні такого статусу.

Директор музею Тетяна Марценюк запевнила, що експозиція буде розширюватися. Адже місцеві мешканці вже несуть речі бійців, які зберігалися у них вдома. Зокрема, батько «кіборга», голова ГО «Незламні нововолинці» Володимир Демчук передав музею одяг сина і пообіцяв донести  особисті речі, які були при ньому під час оборони Донецького аеропорту.

На думку Володимира Демчука, історії з життя воїнів, настановчі бесіди та звичайні уроки спілкування, проведені тут в музеї, серед експонатів з передової, сприятимуть патріотичному вихованню нашої молоді.

За словами Тетяни Марценюк, за 5 днів функціонування виставки її відвідало майже чотири сотні учнів та дорослих нововолинців.Серед перших були сім"ї загиблих Героїв, яких запросили на урочисте відкриття експозиційного залу, та школярі.

Відділ з питань внутрішньої політики, взаємодії із ЗМІ

та зв"язків з громадськістю.