Про місто НОВИНИ МІСТА Житлові субсидії з травня 2018 року: що необхідно знати всім користувачам

Житлові субсидії з травня 2018 року: що необхідно знати всім користувачам

Створено: П'ятниця, 15 червня 2018, 14:42
  1504160497 613x344.64421669107 3 0 copy copy

Кабінет Міністрів України постановою від 27.04.2018 року № 329 затверджено
нову редакцію «Положення про порядок призначення субсидії» з 01.05.2018 року.

Новий порядок проведення розрахунку
         На підставі прийнятих змін, житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. Під час призначення субсидії також враховуються доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. Тому, для домогосподарств, у попередніх заявах яких відсутня інформація про сімейний стан зареєстрованих осіб, або він змінився, визначення права на призначення субсидії може бути тільки на підставі Заяви та Декларації нового зразка.

Про що обов’язково необхідно повідомляти

Громадянин, якому вже призначено субсидію або той, хто користувався субсидією у попередньому терміні зобов’язаний протягом 30 днів повідомити про:

зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб;

зміну у складі сім’ї зареєстрованих у житловому приміщенні осіб;

зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг та умов їх надання;

зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

зміну управителя, виконавця послуг, створення об’єднання;

купівлю транспортного засобу зареєстрованою особою або членом його сім’ї, з дати випуску якого минуло менше п’яти років;

придбання або набуття права власності на земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, купівлю будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку, оплату послуг на суму яка перевищує 50 тисяч гривень.

Якщо громадяни письмово не повідомлять про такі обставини і вони вплинули на право призначення субсидії або на її розмір, за рішенням комісії надання раніше призначеної субсидії припиняється, а надміру нараховані кошти у повному обсязі повертаються управителем, об’єднанням, виконавцем комунальної послуги, громадянином. У разі відмови управителя, об’єднання, виконавця комунальної послуги або громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої субсидії питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

Соціальні норми житла

Соціальна норма житла для надання субсидій встановлена у розмірі 13,65 кв.м. площі на одну особу та додатково 35,22 кв.м. на домогосподарство, тобто 48,87 кв.м. на одну особу. На понаднормову площу може бути призначено субсидію за рішенням комісії з соціальних питань для непрацюючої непрацездатної особи, які проживають самі але не більш як на 30% від соціальної норми на підставі Заяви та Декларації нового зразка.

За які періоди зараховуються доходи

Для розрахунку розміру субсидії середньомісячний сукупний дохід вищезазначених осіб враховується за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, - у разі, коли житлова субсидія призначається після початку опалювального або неопалювального сезону), у разі, коли житлова субсидія призначається:

з початку неопалювального сезону за ІІІ – IV квартали попереднього року;

з початку опалювального сезону за І – П квартали поточного року.

Про невикористану суму субсидії після

закінчення   опалювального(неопалювального) сезону

Після закінчення опалювального( неопалювального) сезону невикористана сума субсидії повертається управителем, об’єднанням, виконавцем комунальних послуг до державного бюджету на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином комунальні організації, які щомісячно ведуть облік використання послуги, проводять розрахунок і повертають до бюджету невикористані суми субсидії.

Станом на 15.06. 2018 року в нашому місті з 01.05.2018 року субсидії за новим порядком ще не нараховувались у зв’язку з тим, що повністю оновлене програмне забезпечення і на даний час не пройшло адаптацію щодо реєстрації нових звернень та обміну інформацією з Державною фіскальною службою та Пенсійним Фондом України про доходи зареєстрованих осіб та членів їх сімей.

Управління праці та
соціального захисту населення