012    01

Про місто НОВИНИ МІСТА У Нововолинську має запрацювати відділ Державної реєстрації актів цивільного стану Єврозразка

Створено: П'ятниця, 18 травня 2018, 16:13

1479306909 zvernennya-lyst-list-pismo-ruchka-840x445

Відповідно до плану-коцепції Міністерства юстиції,на базі Нововолинського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану, буде створено центр з надання послуг у сфері ДРАЦС європейського зразка – «OpenSpace».

Пілотний проект з надання послуг в органах реєстрації актів цивільного стану за європейськими стандартами надасть змогу отримати найбільш популярні сервіси без зайвої витрати часу та черги, без необхідності кілька разів відвідувати установу ДРАЦСу.

«OpenSpace» зібрав 12 найбільш популярних послуг, серед них, зокрема, вирішуватимуться питання громадян стосовно їх народження, народження дітей, шлюбу, зміни імені, які є приємними подіями в житті кожної людини, а також питання розірвання шлюбу або смерті своїх рідних, які загалом є достатньо особистими справами громадян, носять індивідуальних характер та не виставляються на показ.

Держава та суспільство змінюються – органи ДРАЦС з багатьох питань теж почали діяти за принципом екстериторіальності. Зараз для отримання документів є можливість звернутися до будь-якого відділу, а аз бажанням – навіть отримати їх за допомогою сучасних технологій, використовуючи «Он лай будинок юстиції», веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Ведення прийому за принципом «єдиного вікна» та «відкритого простору» є «європейським стандартом у сфері обслуговування громадян, у зв’язку з чим започаткування подібного прийому в Україні є черговим кроком апробації таких стандартів.

Ми впевнені, що даний пілотний проект дасть можливість мешканця та гостям міста отримати сучасні комфортні сервіси європейського зразка!

Водночас нагадуємо, що громадяни, які не бажають витрачати час на відвідування орган ДРАЦС, можуть отримати більшість послуг в режимі он-лайн. «Для цього достатньо зайти на сайт МінЮсту «Он-лайн будинок юстиції» за адресоюhttps://online.minjust.gov.uaі замовити потрібну послугу. Все це можна зробити прямо в себе вдома або у офісі!

Л.Савік, начальник Нововолинського міського відділу ДРАЦС

ГТУЮ у Волинській області.