012    01

Про місто НОВИНИ МІСТА Виконком підсумував роботу підприємств, організацій та установ міста в осінньо-зимовий період 2017-2018 років

Створено: Вівторок, 15 травня 2018, 12:38

IMG 1956

Питання про підсумки роботи підприємств, організацій та установ міста в осінньо-зимовий період 2017-2018 років розглянули першим у порядку денному сьогоднішнього засідання виконкому.

IMG 1958600

- Опалювальний сезон проходив без особливих ускладнень. Підприємства енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства забезпечили населенню, бюджетним установам та іншим споживачам стабільне постачання теплової та електричної енергії, газу, води та відведення стоків. Місто не мало понад нормованих перебоїв з подачі тепла, води та електроенергії, - підкреслив начальник відділу будівництва, комунального господарства та газифікації Богдан Миронюк. Він зауважив, що стабільна робота котельного обладнання і теплових мереж протягом опалювального сезону є результатом і показником якості проведення ремонтних робіт у  літній період, а саме: виконання графіків планово-попереджувальних та налагоджувальних робіт, заміни аварійних ділянок магістральних трубопроводів на попередньо- ізольовані труби тощо.

Протягом 2017 було встановлено 42 теплових лічильника в багатоквартирних житлових будинках Всього обладнано тепловими лічильниками 231 житловий будинок (48 % від потреби). За кошти міського бюджету планується встановити ще  27 приладів обліку теплової енергії в житлових будинках.

Богдан Миронюк наголосив на стабільній роботі у зимовий період водопровідно-каналізаційного господарства. Він зазначив, що протягом року було встановлено 370 приладів обліку холодної води. За кошти міського бюджету в сумі 599,574 тис. грн. проведена реконструкція з впровадженням енергозберігаючих технологій паливної для обігріву адміністративного приміщення підприємства по пр. Перемоги,20 із заміною газового котла на енергозберігаючий тепловий насос. Доповідач акцентував увагу на недостатній якості питної води, яка надходить споживачам в районі житлової забудови міста (вулиці Гагаріна, Маяковського) від Південного водозабору через велику кількість поривів на водогінній мережі, що викликає справедливі нарікання мешканців даного району міста. Разом з тим відзначено, що незважаючи на важкий фінансовий стан, жодного разу не було допущено перемерзання подачі води в будинках барачного типу завдяки тому, що була проведена велика робота по ремонту покрівель, по закриттю слухових вікон, заміні битого скла віконних блоків, ущільнення вікон та дверей в під`їздах житлових будинків.

Виробничим управлінням комунального господарства систематично проводились роботи з прибирання від снігу доріг та тротуарів, під час негоди було організовано цілодобову роботу спеціальної техніки по очищенню доріг міста (хоча і з деякими запізненнями) та посипання протиожеледними матеріалами, що   забезпечило задовільний рух автомобільного транспорту міськими шляхами.Доповідач зауважив, що парк снігочисної техніки підприємств житлово-комунального господарства потребує оновлення та модернізації.

На належному рівні   в зимовий період спрацювали енергопостачальні та промислові підприємства.

Богдан Миронюк назвав і проблемні питання перебігу опалювального періоду 2017-2018 років. Одне з них - це несвоєчасне повернення коштів державою по пільгах та субсидіях за надані житлово-комунальні послуги комунальними підприємствами та ОСББ, що заважає своєчасно здійснювати роботи із підготовки житлово-комунального господарства до опалювального періоду 2018-2019 років. Актуальним залишається питання розрахунків за енергоносії. На  початок травня цього року заборгованість населення з оплати за комунальні послуги (без пільг та субсидій) становила 20 млн. 993,0 тис.грн.

Обговорюючи дане питання, заступник міського голови Володимир Рожелюк, який опікає комунальну галузь міста, звернув увагу на ще одну проблему – кадрову. На його думку, заохотити працівників працювати у комуналці можливо гідною заробітною платою. Володимир Рожелюк акцентував увагу на системній роботі керівників комунальних служб з ліквідації усіх боргів, а також наголосив на тісній співпраці між усіма комунальними підприємствами.

На завершення обговорення міський голова Віктор Сапожніков подякував керівникам комунальної галузі міста за проведену роботу. Також наголосив на тому, аби не зволікати з підготовкою заходів до наступного опалювального сезону, адже погодні умови можуть бути непередбачуваними.

-Треба вчасно освоювати кошти і продовжувати роботу за усіма напрямками, - сказав він.

Відділ з питань внутрішньої політики, взаємодії із ЗМІ та
          зв"язків з громадськістю міськвиконкому.