Про місто НОВИНИ МІСТА Аліменти. Проведення відрахувань з пенсії

Аліменти. Проведення відрахувань з пенсії

Створено: Четвер, 12 квітня 2018, 16:20

alimenti jpg 203x203 crop upscale q85

6 лютого 2018 року набув чинності Закон „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів” (далі – Закон), яким державою встановлено посилення відповідальності за несплату аліментів. Відповідно до цього Закону, встановлено, що у випадках виявлення заборгованості понад 6 місяців необхідно було шляхом винесення постанов тимчасово обмежити боржника у виїзді за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю, та вирішувати питання про те чи має право його дитина покидати територію країни.

Однак дані обмеження згідно Закону вважаються більш суворими, тому, як правило, громадяни не звертають уваги на те, що законам України встановлені й інші заходи впливу на божників, зокрема такі як звернення стягнення заборгованості з пенсії.

Так згідно ст. 69 Закону України „Про виконавче провадження” встановлено, що установи повинні здійснити відрахування з пенсії боржника і перерахувати їх стягувачу у строк встановлений для здійснення виплат боржнику.

В свою чергу, законодавець встановив граничну межу відрахувань, а саме: відрахування з даного виду заборгованості (стягнення аліментів) не повинно перевищувати 50 відсотків основного розміру пенсії.

Щоквартально до територіальних органів державної виконавчої служби органами Пенсійного фонду України подаються звіти проведених відрахувань.

Крім того, слід мати на увазі, що інформація про проведені відрахування є конфіденційною, та може бути надана лише особисто пенсіонеру, або його законному представнику.

Нововолинсько- Іваничівське управління Пенсійного Фонду України Волинської області.