012    01

Про місто НОВИНИ МІСТА На Волині запровадили заходи у зв’язку з надзвичайним станом в енергетиці

На Волині запровадили заходи у зв’язку з надзвичайним станом в енергетиці

Створено: П'ятниця, 02 березня 2018, 14:26

Скоротити робочий день та призупинити роботу навчальних закладів до 7 березня 2018 року вирішили під час позапланового засідання антикризового штабу області, що відбулося під керівництвом голови облдержадміністрації Володимира Гунчика сьогодні, 2 березня 2018 року. Таким чином на Волині планують зменшити споживання газу у звязку з введенням надзвичайного стану в галузі енергетики країни.

Нагадаємо, нещодавно Україна виграла у Стокгольмі суд, відповідно до якого Газпром має сплатити Нафтогазу близько 2,56 млрд дол., з урахуванням остаточного розрахунку за газ, поставлений в 2014 та 2015 роках. Однак, у відповідь Росія понизила тиск на вході у газотранспортну систему України та зменшила поставки газу. Тому учора, 1 березня 2018 року, РНБО прийняло рішення про введення надзвичайного стану в галузі енергетики країни.

Тому на Волині, своєю чергою, вирішили напрацювати план заходів, аби унеможливити створення загрози для енергетичної безпеки держави.

Так, за інформацією голови правління ПАТ «Волиньгаз» Мирослава Короті, найбільше  споживає газ населення, теплопостачальні організації та бізнес. Враховуючи те, що бізнес не є основним споживачем газу, вирішено дати рекомендації переглянути відповідні графіки роботи на період до 7-го березня включно, аби вони могли виконати свої планові завдання і не порушити виконання своїх договірних зобов’язань.

Населення ж просять раціонально використовувати газ в побуті, опаленні та в бізнесі для фізичних осіб-підприємців.

Підприємствам теплопостачальних організації рекомендували ввести ощадливий режим подачі теплоносія для організацій та установ, мешканців сіл, міст та селищ, не порушуючи безпечний режим роботи тепломереж.

– Окреме питання – це теплоенергетика. Саме тут вносимо основні пропозиції. Є відповідна межа зменшення споживання газу, тому важливо, щоб керівники підприємств теплоенергетики забезпечили режим теплозабезпечення на тій межі, яка не створить розбалансування теплоенергетичної мережі міст, селищ, населених пунктів області, – наголосив Володимир Гунчик.

Відтак, комісія вирішила з 2 березня 2018 року призупинити навчання у закладах професійної технічної, вищої та загальної середньої освіти до 7-го березня 2018 року включно. Окрім цього, з 3 по 7 березня призупинять роботу заклади дошкільної освіти.

На цей же період для органів місцевого самовряування, державних організацій та установ вирішено ввести обмежений режим роботи, який триватиме з 9.00 до 16.00 години. Окрім цього, завтра, 3 березня 2018 року, відмінено робочий день. Відпрацювання 9 березня 2018 року перенесли на травень місяць.

Варто зазначити, що усі рішення за результатами засідання внесли до протоколу, який оприлюднять на офіційному веб-сайті облдержадміністрації.

– Розумію, які будуть незручності з дитячими садочками. Але звертаюся до волинян – це змушена міра. Тому цих чотири дні – це ще одне із випробувань, яке переносить сьогодні Україні під час так званої гібридної війни, – сказав голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

Звернення Антикризового енергетичного штабу в області про раціональне використання природнього газу в побуті

Протокол №4 від 02.03.18