Про місто НОВИНИ МІСТА Волинь стала частиною національного фотолітопису «Книга Миру»

Волинь стала частиною національного фотолітопису «Книга Миру»

Створено: Четвер, 22 лютого 2018, 09:11

27973700 557103421317947 5357114772946344887 n

Міжнародний день рідної мови, який українці традиційно відзначають 21 лютого, став для волинянам знаковим, адже саме сьогодні, з робочим візитом, на Волині побувала дружина Президента України Марина Порошенко.

Перша леді відвідала Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні, де її зустріли голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, його заступник Світлана Мишковець та директор навчального закладу Павло Боснюк.

Нагадаємо, що наприкінці січня 2017 року там відкрили один із кращих спортивних комплексів України. Окрім професійних спортивних зал, вихованці ліцею можуть похвалитися і високими досягненнями у навчанні та фахових дисциплінах.

Прикметно, що Волинь стала двадцятим регіоном, школярі якого долучилися до створення фотолітопису мирного життя України очима дітей у рамках національного проекту «Книга Миру», який презентували у навчальному закладі.

- Я дуже щаслива, що ми сьогодні зустрічамося з вами саме в такому закладі, де, дійсно, готують таких чудових синів і доньок, захисників нашої Вітчизни. Адже саме в ці дні, в останні роки, ми зрозуміли, на скільки важливо захищати свою державу, тримати міць кордону. На жаль, це відбулося тільки після того, як розпочалася війна на території України, незаконно анексували Крим, коли розпочалися військові дії на Сході. Тоді, дуже багато добровольців, патріотів України за внутрішнім бажанням захистити рідну землю, її цілісність поїхали на Схід і, на жаль, багато з них віддали своє життя, – резюмувала Марина Порошенко.

Тож, аби пам’ятати подвиг кожного, хто боронив і боронить рубежі нашої держави, юні ліцеїсти вклеїли фотокартки своїх рідних – учасників антитерористичної операції та написали побажання, в яких, усі як один, прагнули миру для України та світлого європейського майбутнього.

На згадку про нинішню зустріч, Марина Анатоліївна передала вихованцям ліцею сучасні книги. Юні волиняни ж, своєю чергою, подарували Першій леді, як оберіг, волинську святиню – копію Холмської ікони Божої Матері.

Потому, відбувся святковий концерт, під час якого Марина Порошенко, спільно з головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком, вручили орден «За заслуги» ІІІ ступеня керівнику навчального закладу Павлу Боснюку.

У своєму зверненні до волинської громади дружина Президента підкреслила, що сьогодні, представники усіх націй та народів відзначають Міжнародний день рідної мови. Та додала, що мовні кордони – одні з найважливіших у інформаційній війні, яка нині точиться у межах держави.

- Нашим спільним завданням має стати розуміння статусу української мови як державної, а також розвиток, зміцнення престижу нашої мови. Наша історія свідчить, що тисячі українських патріотів віддавали своє життя, аби ми з вами могли вільно розмовляти українською. Тому діти незалежної України мають плекати українське слово, яке набирало сили на пергаментах Нестора Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, народжувалося під пером Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Ліни Костенко та багатьох інших великих українців, – зазначила Марина Анатоліївна.

Далі ж, за планом робочого візиту Марини Порошенко, відбулася нарада із головами районних державних адміністрацій та підписання Меморандуму про співпрацю щодо створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів на Волині у рамках нацоінального проекту Благодійного Фонду Петра Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізовують спільно з Міністерством освіти і науки України.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.