012    01

Про місто НОВИНИ МІСТА 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування доходів

1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування доходів

Створено: Вівторок, 16 січня 2018, 08:40

декларації

З 1 січня 2018 року розпочалась кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та визначити податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859» внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи.

Ознайомитись з Наказом  № 556, а також з оновленою формою Декларації можна на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням  http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2018.

Заповнити і подати декларацію можна до 1 травня 2018 року в податковій інспекції за місцем реєстрації.

Звертаємо увагу, що до доходів, які згідно законодавчих вимог підлягають обов’язковому декларуванню, належать:

- доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;

- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);

- спадок  від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

- доходи від продажу інвестиційних активів;

- іноземні доходи.

Щоб виконати свій конституційний обов’язок і подати річну податкову декларацію громадянам треба звернутися в Центри обслуговування платників, або ж у відділення ДПІ, що є у кожному з районних центрів. Саме тут фахівці ДФС нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи.

За матеріалами Володимир-Волинської ОДПІ

Головного управління ДФС у Волинській області.